View Single Post
Stary 10-04-2011, 12:07   #20
grizzly
ford::advanced
 
Imię: slawek
Zarejestrowany: 05-04-2011
Skąd: Tarnobrzeg ale teraz W-wa
Model: S-max
Silnik: 2.0 klekot
Rocznik: 2011
Postów: 257
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Czy zdanie z pkt a) znaczy że w serwisie forda w wawie podkrecą silnik bez utraty gwarancji? W którym serwisie? W Krakowie to niemożliwe. Ile taki tuning kosztuje i co mozna uzyskać?
postaram się dowiedzieć i napiszę co i jak

Cytat:
Napisał DomeloTDCI2.0 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mój tata aktualnie posiada passata B6 wcześniej mieliśmy mondeo mk3. Powiem ci że ja mam zupełnie inne odczucia co do tych aut. W mondeo na nierównościach nic nie skrzypiało a w passacie trzeszczy ramka od radia i cała reszta plastików pod radiem ogólnie tragedia. Co do trzymania ceny to też nie jest z tym rewelacyjnie. Naszego kupiliśmy za ponad 50 tys 3 lata temu. W tej chwili nie dostalibyśmy za niego więcej jak 40 tys więc ten model sporo traci na wartości. A to głównie przez bardzo dużą awaryjność silników 2.0 TDI.
Skoro za 50 tys 3 lata temu a teraz kosztuje ok 40 tys to znaczy ze przez 3 lata stracił 10 tyś ? Coś chyba się wkradło tutaj nie tak. Wiem ze 2.0 TDI pompowtrysk to silnik nieudany ale jednak o dziwo trzymają wartość. Do tego ja mam benzynę - a że jest ich 6 w sprzedaży w całej polsce to cena będzie słona. Jeszcze raz powtórzę - 6 letnie mondeo mkIII sprzedałem za niecałe 20 tysięcy, 6 letniego passata sprzedam ze kwotę między 35 a 37 tyś. Różnica jest prawda? Cena zakupu była prawie identyczna - 84 za mondeo, 87 za passata (mówię o cenie salonowej). Co oczywiście nie zmienia mojej oceny sharana.

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 10-04-2011 o 22:51 Powód: Regulamin punkt21
grizzly jest offline   Odpowiedź z Cytatem