View Single Post
Stary 08-12-2013, 20:05   #3
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: Podgrzewanie przedniej szyby a praca silnika

Cytat:
Napisał Pulse Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, czy macie może pomysł co może być powodem dość osobliwej przypadłości w moim MDO?
Otóż podczas ostatnich zimniejszych dni, automatycznie załączające się podgrzewanie przedniej szyby powoduje hałas - klekotanie/terkotanie w z okolic lewej strony silnika (stojąc przed autem). Tam w okolicach gdzie są rolki, paski, itp.
Kiedy auto jest zimne, jak wyłączam ogrzewanie przedniej szyby to hałas momentalnie znika, jak ponownie włączę ogrzewanie to znów hałasuje i tak do momentu jak po 2-3 minutach silnik pracuje i temperatura zaczyna iść w górę. Jak już silnik jest wstępnie rozgrzany to włączenie ogrzewania szyby nie powoduje żadnych odgłosów z silnika.

Ewidentnie ten hałas jest związany z podgrzewaniem przedniej szyby. Co to może być za ustrojstwo???
Co prawda mam benzynę, ale efekty dźwiękowe takie same.
Napinacz paska osprzętu.
Tyle tylko, że chyba 9 na 10 fabrycznie nowych jest wadliwe i hałasuje (nawet SKF ćwiczyłem i też huczy i wyje).
Ja przy drugim dałem sobie siana i nauczyłem się z tym żyć.
Po mniej więcej minucie hałas ustaje. Najwyraźniej TTTM.
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford

Ostatnio edytowane przez grodek75 ; 08-12-2013 o 20:09
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem