Temat: [Transit 2000-2006] nagle przestał odpalać.
View Single Post
Stary 26-03-2018, 13:28   #43
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: nagle przestał odpalać.

Cytat:
Napisał KierowcaBombowca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawy artykuł znalazłem. Chętnych wiedzy w tym temacie może zainteresować.

http://samochodowka-wejherowo.pl/dok...serwisowy1.pdf
Jest na Forum już kilka lat pod linkiem https://forum.fordclubpolska.org/sho...d.php?t=198988

Co do przewodów w podstawie filtra: na pewno te grubsze są do zasilania filtra ze zbiornika i idące dalej do pompy. Cieńsze są na powrocie.
Moim zdaniem na powrocie może być zawór kulkowy (w innym Transicie otwiera się przy ciśnieniu 0,5 bara), zabezpiecza m.in. układ przed samoczynnym spłynięciu paliwa do zbiornika i zapowietrzeniem się układu.
Znalazłem zdjęcie z opisem, że przewody 1 i 2 z twojego zdjęcia idą do pompy, czyli z tego wynikałoby, że 1 to zasilanie pompy, 2 powrót z pompy.

----------------------------------------------------

Uzupełnienie z dn. 27.03.2018.
Jednak nie jest tak z przewodami jak na tym zdjęciu z netu z załącznika niżej, dzisiaj byłem ze swoim BluFlame u p. Wasia i specjalnie oglądałem Transita z wyjętym silnikiem, sprawdzając jak idą przewody paliwowe. Jest na 100% tak jak pisałem na początku wątku, czyli:

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie: 1 - zasilanie ze zbiornika, 4 - wyjście na pompę, 3 - powrót z pompy + z wtryskiwaczy, 2 - powrót do zbiornika.
Pytałem też o drożność króćca nr 2 - tam jest zaworek kulkowy ze sprężynką. Dlatego masz problemy z jego drożnością.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2013-05-03_195134_gogle.jpg (96.1 KB, 19 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 27-03-2018 o 11:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem