Temat: [Mondeo 2007-2014] Czujnik temperatury zewnętrznej.
View Single Post
Stary 23-02-2021, 14:13   #90
KCEMK4
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 20-07-2017
Model: MK4
Silnik: Benzyna 2.5T
Rocznik: 07
Postów: 4
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury zewnętrznej.

Witam
Czy ktoś rozwiązał problem związany z czujnikiem temperatury zewnętrznej??? Spotkał mnie ten sam problem a mianowicie brak jakiegokolwiek wskazania - na Conversie w polu temperatury pojawia się ---'C. Czasami wskazania są właściwe ale po przejechaniu kilkunastu kilometrów temperatura znika. Błędu żadnego nie wyrzuca na komputerze ale nie wiem czy to akurat zbieg okoliczności pojawił się błąd czujnika temperatury i wilgotności a tym samym klima wariuje i dopiero grzeje przy ustawieniu 27'C. Kilka informacji które znalazłem o czujniku wklejam poniżej.
FINIS: 6820218
Nr części: 93BB-10K936-AA

„Czujnik temperatury zewnętrznej, chociaż znajduje się z przodu pojazdu za osłoną chłodnicy w chronionym od promieniowania słonecznego oraz wentylowanym miejscu jest narażony na takie czynniki, jak ciepłe powietrze z silnika i promieniowanie z rozgrzanego asfaltu. Dlatego jego odczyt czasami może być nieco zawyżony, zwłaszcza po długim okresie bezczynności oraz w korkach. Odczyt temperatury zewnętrznej powietrza można uznać za prawidłowy podczas jazdy z prędkością co najmniej 40 km/h przez co najmniej 10 minut.”
KCEMK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem