Temat: [Mondeo 2007-2014] Temperatura silnika 2.0 TDCI
View Single Post
Stary 05-04-2023, 04:19   #294
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Temperatura silnika 2.0 TDCI

Cytat:
Napisał stecus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem termostat do wymiany, mam silnik 2.2 ale termostaty są bardzo podobne, oba otwierają się przy 83'C. Wcześniej też tak miałem, chwila spokojnej jazdy polna drogą czy krótki postój, temperatura spadała do 65-68'C. Wymieniłem termostat na febi, teraz temperatura nie spada poniżej 78'C, gdzie pion na wskaźniku jest od 75, w czasie jazdy praktycznie cały czas jest powyżej 80'C jadąc spokojnie przy mrozach -10. Jeżeli na zewnątrz jest na plusie temperatura silnika cały czas oscyluje w granicy temperatury otwarcia termostatu, jestem zadowolony z wymiany, jest tak jak ma być, choć czytając ten wątek widzę że nie u wszystkich się udało usunąć usterkę pływania temperatury, chyba trafiłem na 100% sprawny termostat, co w dzisiejszych czasach nie jest już oczywiste że nowe musi dobrze działać. Na koniec dodam że w c-max 1.6 tdci żony dopiero 3 nowy termostat był sprawny..
Takie są fakty nowe nie znaczy dobre i jeśli chodzi o termostaty to tylko orginał w mk3 mam 90C na przelocie i trzyma i niech nikt nie pisze że te silniki wychodzą z fabryki niedogrzane. Kupiłem za pierwszy razem do swojego tdci duży Getsa przed montażem podgrzałem oba hot airem i co sie okazało nowy otwiera sie szybciej i zamyka później od starego oryginalnego który miałem poszedł do zwrotu nawet nie montowałem kupiłem mały skoro duży sprawny i temp trzyma w pionie i 90 na Forscan .

Bump:
Cytat:
Napisał Domes888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby co u mnie po wymianie termostatu podobnie jak u kolegów. Gates (wedle specyfikacji otwierający się przy 83) i oryginalny płyn- ładnie, szybko się zagrzewa, temp na convers przy normalnej jeździe po mieście 75-76. Czyli bardzo podobnie jak oryginał tylko nie gubi temperatury.
Gets otwiera się za wcześnie w porównaniu ze sprawnym oryginałem tylko oryginał i trzyma 90 min 85 i odpowietrzenie zgodnie z procedurą.

Nawet nagrałem filmy dla kolegi z grupy na fbktóry uważał że to normalne mk3 że wskazówka leży i ten typ tak ma https://www.youtube.com/watch?v=Gs222ZzL91c trasa 5 km do pracy po nocy. I na trasie https://www.youtube.com/watch?v=RGFOGF2YwpQ
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 05-04-2023 o 04:32
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem