Temat: [Transit Connect 2013-2022] Odpowietrzenie sprzęgła
View Single Post
Stary 13-04-2018, 10:05   #1
kacek777
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-06-2017
Model: Galaxy MK ii
Silnik: 1.9 TDi AUY
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odpowietrzenie sprzęgła

Witam, wiem że jestes już trochę tematów dotyczacych odpowietrzenia sprzęgła w transicie, przeszukałem już całe google i niestety dalej nie wiem jak to zrobić dobrze. Mianowiecie jeden odpowietrznik mam po lewej stronie pod maską, jest to taki zbiorniczek jak to ktoś już napisał wielkości kieliszka i drugi przy wejściu przewodu do wysprzeglika ale wlasnie z nim jest problem. Zalozona jest na nim ochronna gumka, po zdjęciu owej gumki nie da się odkręcić tego odpowietrznika tzn. nie ze nie mogę tylko po prostu wyglada na taki ktorego sie nie odkreca. Co robić? Postaram sie dodać za niedługo zdjęcia jak to wygląda.
Pedal sprzegla po pierwszym nacisnieciu bierze przy końcu tj. ok 1/3 skoku, gdy popompuje kilkanascie razy pedal jest normalny i sprzeglo dziala normalnie. Ewidentnie wyglada to na zapowietrzenie (lub uszkodzona pompka?) tylko wlasnie odpowietrzenie przy tym "kieliszku" nic nie daje, a przy wysprzegliku odpowietrznik jest nie odkrecalny. Gdy odlaczylem przewód od wysprzeglika przez ten " odpowietrznik" jest normalnie przelot.
Pozdrawiam i licze na.szybką reakcję ponieważ jest to pojazd uprzywilejowany straz pozarna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kacek777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem