Temat: [Ka 2016- ] Gdzie piszemy o kaczkach 2017
View Single Post
Stary 15-08-2020, 08:45   #34
cik
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 15-08-2020
Skąd: Warszawa
Model: Ka +
Silnik: 1.2
Rocznik: 2019
Postów: 4
Domyślnie Odp: Gdzie piszemy o kaczkach 2017

Cytat:
Napisał JanB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy i koleżanki, czy nowa Ka+ ma jakieś szczególne wymogi wymiany oleju? W salonie powiedzieli, że wizyty serwisowe są co 30 tys km. Czyli jakby longlife volkswagenowski. Sami vw userzy twierdzą, że zmieniają co 15 tys km. Możecie rozwiać wątpliwości? I jeszcze pytanie ile kosztuje taka zmiana oleju w serwisie i jaki olej zalewają?
Ja uslyszalem, że co 30 tys lub co 2 lata. Jednak osobiście będę to robił co 10 tys. Gdzieś nawet widziałem wypowiedź mechanika który stwierdził, że olej long live, a filtr do oleju też long live? Ale oczywiście decyzja należy do każdego z osobna, czy wymieni zgodnie z instrukcją czy częściej. U mnie serwis zastosował Shella 5W-20.

Korzystając z okazji uczyłam na szybkie usuwanie ptasich odchodów. Sam robię to systematycznie, jednak pierwszy raz mam sytuację przy tym właśnie modelu, że lakier na zderzaku się odbarwil, pomimo tego że odchody były na nim na pewno nie dłużej niż 1 dzień.

Ostatnio edytowane przez cik ; 15-08-2020 o 08:56
cik jest offline   Odpowiedź z Cytatem