View Single Post
Stary 29-10-2014, 12:47   #48
Grinch
ford::advanced
 
Avatar Grinch
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK2 / FOCUS MK4 Titanium
Silnik: 1.6 100KM Pb95 / EcoBoost 1.0 125KM
Rocznik: 2005 / 2019
Postów: 360
Domyślnie Odp: 1.6i 16V 100KM - średnie spalanie PB

Cytat:
Napisał Booost Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam nie jeździć komuś na zderzaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zostawić sobie więcej miejsca tak, by jak samochód przed Tobą hamuje (nie do zera tylko zwalnia po prostu) by starczyło, że zdejmiesz nogę z gazu i bez konieczności hamowania, ewentualnie jeśli nadal byś jechał za szybko to redukcja o 1 bieg i hamowanko silnikiem. Staraj się jechać w miarę płynnie (a nie gaz-hamulec) - na prawdę w większości sytuacji drogowych na trasie (pomijając większe hamowania) starcza hamowanie silnikiem - dzięki czemu też darmowo podładowujesz akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Idąc dalej - warto w miarę dynamicznie przyspieszać, by jak najszybciej osiągnąć pożądaną prędkość. Przy takim przyspieszaniu, spokojnie do 3-3,5000obr/min można go kręcić i jeśli można to nawet pominąć biegi, np jak ruszasz, to 1->2->3->5 - pod warunkiem, że zrobisz to szybko (np pierwszy ruszasz spod świateł - innymi słowy - nie masz wolniejszego autka przed sobą). Jadąc tak w ww. warunkach nigdy moje spalanie nie przekroczyło 8l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko, że jazda obwodnicą jest płynna 100-120km/h oczywiście bywa różnie czasem trzeba przyspieszyć ale generalnie jadę płynnie i nie na zderzaku.
I jak dla mnie problem tkwi w prędkości na obwodnicy, powyżej 100 auto zaczyna "chlać" bo brakuje 6 biegu. Sprawdź jakie masz spalanie chwilowe jadąc 120km/h na 5 biegu...
__________________
>>> MOJA FOKA <<<

Ostatnio edytowane przez Grinch ; 29-10-2014 o 13:29
Grinch jest offline   Odpowiedź z Cytatem