Temat: [Mondeo 2007-2014] P2263 utrata mocy DW10C
View Single Post
Stary 11-04-2019, 20:57   #14
Buncol29
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-05-2009
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 16
Domyślnie Ciągły błąd turbiny mimo że jest sprawna technicznie

Witam
Od kilku tygodni jeżdżę praktycznie cały czas w trybie awaryjnym.
Za każdym razem na zimnym silniku po przejechaniu maksymalnie kilku kilometrów włącza się check engine z błędem turbiny P2263(72) i samochód przechodzi w tryb awaryjny tracąc moc i ochotę do jazdy. Po skasowaniu błędu od razu pojawia się znowu. Jednak rano udaje mi się przejechać 3-4 kilometry zanim się włączy. Do pojawienia się błędu samochód działa całkiem dobrze. Może jedynie jakby trochę później turbina ruszała zamiast od 1800 to tak od 2100 obr.
Poza tym turbina ciągnie nie wykazując żadnych objawów uszkodzenia.
Tydzień temu oddałem samochód na dwa dni do znajomego który amatorsko zajmuję się również turbinami.
Sprawdził zawory podciśnienia, gruszkę , oraz przewody. Wszystko działa prawidłowo. Sama zmienna geometria tez jak stwierdził pracuje bez większych oporów.
Testowo pojechał na trasę i samochód bez problemu osiągnął ponad 200 km/h .
Jednak wracając z testu przy spokojnej jeździe znów mu się włączył błąd turbiny.
Samochód oddał jako nie naprawiony.
Jeśli oddam samochód do serwisu to na pewno zrobią mi kompletną regenerację prawdopodobnie zupełnie sprawnej turbiny.
Dlatego zanim to zrobię chciałbym się zapytać czy może to być jakiś czujnik podciśnienia albo może pompa podciśnienia która działa przez chwile z rana działa prawidłowo a potem traci wydajność.
Buncol29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem