Temat: [Mondeo 2000-2007] Migająca sprężynka - unikalny przypadek
View Single Post
Stary 17-12-2019, 02:32   #23
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 28-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: Migająca sprężynka - unikalny przypadek

Cytat:
Napisał Ink2517 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Było trochę czasu badałem jeszcze raz wtryski, mam podejrzenia że cewka lub cewki są spalone lub działają nie prawidłowo. Jak tak, to wszystko by się zgadzało (zapalenie sprężynki tuż po przekręceniu zapłonu, wychodzi że komputer główny wychwytuje błąd odrazu do odpalenia). Przypominam że test przelewowy jest w miarę dobry.
Mam taki plan: gdzieś trzeba wziąć uszkodzone albo nieuszkodzene wtryski(ale ze sprawnymi cewkami). Podpiąć pod moje wtyczki ( nawet nie wyciągając moich wtrysków) i przekręcić kluczyka, jak zgaśnie sprężynka to znaczy sprawa w cewkach...

Bump:
Co sądzisz o moim planie wyżej?

Bump: Zbadać porządnie wtryski kosztuje u nas 80 zł za sztukę))

Może ktoś ma jakieś wtryski dla mojego testu?

Bump: Chcę się upewnić poprostu że to wtryski, żeby nie wywalić 1200 za zregenerowane wtryski, zamontować i zobaczyć sprężynkę ponownie)) to już by mnie szlak trafił
Miałbym wtryski od 130 ale trochę daleko mieszkasz żeby ci pożyczyć do podpięcia wtyczek, Druga sprawa to trzeba zrobić diagnostykę ids -em bo nie każdy inny program pokaże wszystkie błędy miałem tak że torku nie pokazywał błędów a forscan już pokazał.

Bump:
Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece żarowe działają jeszcze dosyć długo po odpaleniu - nie pamiętam już jaki jest limit temperatury silnika, ale chyba ok. 60 stopni, drugi limit to obroty - powyżej 2.500 rpm świece są wyłączane, trzeci limit to limit czasowy (to jest kilka minut).
Zgaśnięcie kontrolki świec tylko informuje kierowcę, że może już odpalać.
Nie wiem jak doszliście że świece u was działają kilka minut u mnie działają około 30s nie mierzyłem zegarkiem ale słychać kiedy się wyłączyły po przekręceniu zapłonu w tym że silniczek od temperatury pracy kabiny zaczyna szybciej chodzić i następuje wzrost napięcia spoczynkowego akumulatora w stosunku do tego jakie jest tuż po po przekręceniu zapłonu i w czasie pracy świec który jest tożsamy z zmianą dźwięku pracy tego silniczka od czujnika temperatury kabiny.
__________________

Ostatnio edytowane przez pablolinda ; 17-12-2019 o 02:40
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem