Temat: [Mondeo 2000-2007] 2,0 TDDI cos rozladowuje akumulator
View Single Post
Stary 10-12-2018, 13:38   #1
bkdi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2018
Model: Mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Instalacja elektryczna rozładowany akumulator

Cześć,

na początku miałem problemy z odpalaniem samochodu, zdarzało się, że trzeba było to robić na 2 razy. W pierwszej kolejności wymieniłem akumulator pojeździłem tydzień działo się to samo, więc zawiozłem samochód do regeneracji alternatora. Problem odpalania na 2 razy znikł za to pojawił się gorszy auto co jakiś czas ma pusty akumulator.
Byłem u 2 elektryków oboje stwierdzili, że instalacja elektryczna działa jak należy.

Pojechałem tam gdzie kupiłem akumulator, sprzedawca sprawdził okazało się, że elektrolit jest padnięty dał mi zastępczy aku tamten poszedł na gwarancję. Zmierzyliśmy jeszcze ze sprzedawcą napięcie ładowania akumulatora i wyszło 13,6V. Sprzedawca powiedział, że alternator ledwo dycha, a dzień wcześniej odebrałem auto od elektryka, który mówił, że wszystko jest ok.

Sprawdziłem napięcie ładowania następnego dnia było 14,05V, ale auto jak postoi parę godzin to na akumulatorze napięcie w czasie spoczynku jest miedzy 12-12.1V.

Moje pytanie, czy to normalne, że napięcie ładowania akumulatora się tak bardzo zmienia? I czy te moje napięcia nie są jakieś za niskie?
bkdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem