View Single Post
Stary 19-02-2020, 00:58   #46
Rafał K.
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 15-01-2020
Skąd: Lublin
Model: Transit Courier
Silnik: 1,5 75KM Duratotq
Rocznik: 2019
Postów: 52
Domyślnie Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.

O krokach prawnych napisałem w temacie " DPF w silniku 1,5 TDCI"
1 czerwca 2020r wchodzi w życie ustawa zrównująca uprawnienia małych firm z uprawnieniami klientów indywidualnych z tytułu rękojmi. Nie oznacza to jednak, że do tego czasu nie trzeba i nie można nic zrobić. Ja po czwartej wizycie w serwisie z tym samym problemem napisałem do Ford Polska Sp. z o. o. pismo wzywające do skutecznej naprawy auta. Nie jestem specjalistą w dziedzinie motoryzacji, bo być nim nie muszę. Stwierdzam jako użytkownik auta, że przeprowadzona w tym samochodzie akcja serwisowa 19B19 jest nieskuteczna. Problem cały czas powraca. Nie byłem poinformowany przez sprzedawcę, że auto to powinno być eksploatowane w jakiś szczególny sposób. Nie ma o tym żadnej wzmianki w instrukcji obsługi samochodu. Serwis próbuje obciążać klientów kosztami napraw, tłumacząc to jakimiś tam zasadami ustalonymi wewnętrznie w " Firmie" o których klient kupujący auto nie jest informowany. Jest to wprowadzanie klientów w błąd. Nikt raczej nie kupił by tego samochodu wiedząc, że będzie musiał wymieniać w nim olej co 3-4 tys.km. Gdzie tu ekologia? Nikt też ani słowem nie wspomina o większym zużyciu paliwa niż to podawane przez producenta. Niemiecki koncern za podobne przekrety dostał sporą karę. Śmieszna jest też na razie ustna odpowiedź serwisu na zadane przeze mnie pytanie: " Kiedy została ogłoszona akcja serwisowa 19B19". Odpowiedziano mi, że jest ona ogłaszana dla każdego egzemplarza samochodu indywidualnie i jest nią data znajdująca się na liście wzywającym na akcję serwisową. Śmieszne. Czekam na pisemną odpowiedź na moje wezwanie do skutecznej naprawy auta. Niedługo czeka mnie pierwszy przegląd. Potem pewnie zaangażuję rzeczoznawcę do oceny stanu oleju silnikowego przy wystąpieniu awarii po raz kolejny. Żałuję, że nie trafiłem na to forum przed zakupem auta, ale z całą pewnością się nie poddam. Wielu posiadaczy Courierów i Fiest z tym silnikiem ma ten sam problem, myślę ze pozew zbiorowy byłby o wiele skuteczniejszy, bo zapewne nie ma co liczyć na polubowne załatwienie sprawy. Nagłośnienie w mediach często pomaga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Rafał K. jest offline   Odpowiedź z Cytatem