View Single Post
Stary 30-11-2019, 23:35   #135
andrzej139
ford::average
 
Avatar andrzej139
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1.0L EcoBoost 120PS/125PS
Rocznik: 2014
Postów: 55
Domyślnie Odp: Czujniki ciśnienia w oponach Focus MK3

Cytat:
Napisał krakersik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładnie to co mówisz, koła mogą nie mieć czujników.

Lub...

podjedź na CPN napompuj koła do np 2,4 atmosfery, odpal auto i na postoju zresetuj czujniki a następnie przejedz ok 20 km i zobacz czy komunikat sie pojawi, no chyba że wcześniej sie zapali. Może ucieka gdzieś i sygnalizuje spadek ciśnienia w kole.
Ten przypadek jest już raczej "ogarnięty", ale dla kogoś walczącego w przyszłości z sygnalizacją problemu z ciśnieniem w systemie TPMS, może się przyda ta informacja. Prawidłowo działający system TPMS, zaprogramowany np. na ciśnienie opon 2.1 bara, sygnalizuje spadek ciśnienia przy około 1,8 bara po niecałych dwóch kilometrach od rozpoczęcia jazdy. Sprawdziłem działanie układu przy 2.0 bara, nie reagował. Przy obniżeniu ciśnienia do 1,9 bara, reagował i nie reagował. Testowałem działanie przez parę dni, dopompowując i obniżając ciśnienie a pomiędzy tymi działaniami, resetowałem układ.
Reasumując, przy 1,8 bara zawsze miałem ikonkę z komunikatem już po niecałych dwóch kilometrach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Sygnalizacja TPMS przy 1,8 bara.jpg (88.6 KB, 77 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20191118_215851.jpg (96.9 KB, 86 wyświetleń)
andrzej139 jest offline   Odpowiedź z Cytatem