Temat: [S-MAX 2006-2015] 2.0 EB bierze olej
View Single Post
Stary 18-10-2018, 20:32   #55
Ramon82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-12-2017
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 EB bierze olej

Przerażające co tu czytam o silniku 2.0 ecoboost - ciekawy jestem jaki jest procent samochodów z tym silnikiem np. w europie, w których wystąpiły opisywane awarie (pękające kolektory, zatarte silniki) w stosunku do normalnie jeżdżących bezawaryjnie - jak myślicie?
Silniki te były montowane chociażby w volvo - czy tam jest analogiczna sytuacja?.
Powiem szczerze, że przed kupnem (rok temu) swojego smaxa - czytałem głównie pozytywne opinie co do bezawaryjności, że ecoboosty są jednymi z najmniej awaryjnych silników skonstruowanych wg. tzw "downsizingu" - teraz jak czytam te wątki to zaczynam się zastanawiać czy nie sprzedać samochodu aby uniknąć wydatków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., choć odpukać póki co oprócz sporego spalania w mieście (z którym się liczyłem i spodziewałem) samochód sprawia mega frajdę (no może jeszcze zabezpieczenie antykorozyjne podwozia mogło by być lepsze ale z tym można sobie jakoś poradzić).
Ramon82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem