Temat: [S-MAX 2006-2015] 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny
View Single Post
Stary 07-06-2019, 22:24   #75
Lord_Fordemort
ford::beginner
 
Avatar Lord_Fordemort
 
Zarejestrowany: 25-01-2019
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 (240)
Rocznik: 2013
Postów: 33
Domyślnie Odp: Z 203km na 240

Cytat:
Napisał Dudi_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...)

Kolektor jest np tutaj link
Akurat ten konkretny do mojego by nie poszedł (przynajmniej według opisu w aukcji), bo jest do wersji 203KM - nie wiem (jeśli ktoś wie, niech napisze) czy do 240KM była idealnie ta sama turbina (gdzieś trafiłem na dyskusję, w której niektórzy przekonywali, że te motory różniły się tylko programem, ale jak widać na przykładzie kolegi @lukaszp chyba jednak jakieś różnice mechaniczne też są. Nieważne, nie tego dotyczy wątek.

U mnie historia wyglądała tak, że równolegle z regeneracją rozważałem tuning turbiny (chłopaki wyjmują bebechy, wstawiają inny wirnik itp.) + chip, ale wycenili to na ponad 2k PLN drożej, więc odpuściłem.
Niemniej jednak, istotne jest coś innego - oni (tuningowcy) z automatu zaproponowali mi kolektor żeliwny i dopiero, kiedy o tym powiedziałem "turbiniarzom" (tam, gdzie oddałem do regeneracji) gość podzwonił, poszukał i znalazł zamiennik, bo pierwotnie planowali wstawić blaszany - droższy - z ASO.
Auto odbieram po weekendzie, ale reasumując - warto czasem być upierdliwym klientem i drążyć temat (swoją drogą dziwię się, że sami nie znali takiego rozwiązania, tylko od razu proponowali oryginał - nie sądzę, żeby mój Ford był pierwszym z tą usterką, co zresztą sami mówili).

Wysłane z komórki (za stodołą) przy użyciu LTE (sąsiada)
__________________
Jeśli młodzież przestanie być rewolucyjna, to źle to wróży i młodzieży, i rewolucji
Lord_Fordemort jest offline   Odpowiedź z Cytatem