View Single Post
Stary 15-01-2020, 15:36   #1
janslu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-11-2008
Skąd: Wola
Model: Galaxy
Silnik: 180KM
Rocznik: 2016
Postów: 36
Domyślnie Przekładka powershift - manual w ecoboost 2.0

Wiem, że temat wraca i że budzi wiele emocji. Od paru dni przeszukuję jednak forum i szukam kilku konkretnych informacji.

Samochód to S-Max z Ecoboostem 2.0 240KM i powershiftem z 2012 roku. Wiadomo już, że potrzebny będzie remont powershifta w "przewidywalnym horyzoncie czasowym" - może 6 miesięcy, może później... I to jest ok, miałem świadomość ryzyka kupując ten samochód, wiem ile to kosztuje, wiem gdzie zrobić itd. Ale w każdym wątku o remoncie powershifta pojawiają się rady, żeby wymienić go na manual. Jest wątek o sukcesie takiej transplantacji w Mondeo, jest tam spis potrzebnych części i informacje o tym, że da się to zrobić. Ale to dotyczy TDCI.

I teraz pytania:
1. Czy ktoś wykonał taką przekładkę, bądź się do niej przymierzał i ma konkretne informacje o cenie/dostępności etc?
2. Jak trudno jest zebrać części do Ecoboosta? Wyszło ich z manualem mało i zastanawiam się czy skrzynia biegów jest dedykowana, czy taka sama jak dla diesla (mmt6)? Czy coś z tego spisu jest wyjątkowo trudno dostępne albo drogie?
3. Czy są jakieś warsztaty, które mają doświadczenie w takiej przekładce? Sam tego nie zrobię, nie mam też doświadczenia w ocenie jakości używanych części. Chciałbym to zlecić jako całkowitą usługę...

Od razu poproszę o unikanie komentarzy na temat wyższości automatu nad manualem itd. To jest dla mnie wyłącznie temat do zastanowienia i badam wykonalność. Jeżdżący Powershift jest ok, ale nie jestem wielkim miłośnikiem tej skrzyni niezależnie od jej usterek, np. trudno mi się nią rusza płynnie, więc ewentualna zmiana nie jest podyktowana wyłącznie ceną, raczej wygodą w perspektywie następnych kilku lat eksploatacji...
janslu jest offline   Odpowiedź z Cytatem