Temat: [Mondeo 2007-2014] Niskie ciśnienie szyny paliwowej 2,0tdci
View Single Post
Stary 18-08-2020, 07:45   #1
rarytas22
ford::beginner
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 15-06-2017
Skąd: Skierniewice/Częstochowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Niskie ciśnienie szyny paliwowej 2,0tdci

Witam..
Mondeo mk4 2.0 tdci 2013r 140km dpf

W połowie czerwca byłem w autoryzowanym serwisie bosha żeby zdiagnozowali mi błąd z niewielkim wyciekiem (zapomniałem kodu błędu, ale wyskakiwał kominukat usterka silnika), jak twierdzili były to wtryski, o dziwo wszystkie 4, ja w to do końca nie wierze ale trudno zrobili wtryski plus wymiane oleju i filtrów, sporo kasy zostawiłem...
Jakoś miesiąc od wizyty pierwszy problem z odpaleniem auta, zostawiłem auto to pracy, wrociłem za 2-3h i nie odpalił, w przewodach paliwowych brak ropy, pomógł tylko samostart. Pomyślałem że może jakiś bąbelek powietrza czy coś i paliwo się cofnęło więc nic z tym nie robiłem, po tygodniu znowu to samo..
Pytałem ludzi, pisałem na forach, wymieniłem filtr paliwa bo może mechanik nie wymienił uszczelki czy coś, po wyjęciu filtra zdziwiłem się że był już na miejscami ostro czarny a przejechałem zaledwie 1500km na nim, i tu już pojawiły się wątpliwości czy w serwisie mi go wogóle wymienili.. pomijając ten fakt sam wymieniłem na nowy, odpowietrzyłem układ, nie było widocznych bąbelków powietrza, poskręcałem i wszystko było dobrze..
Do czasu, bo parę dni od wymiany pojechałem na wakacje i zostawiłem autko na parkingu, nie było ruszane 6dni. W dniu wyjazdu znowu nie odpala, w przewodach brak paliwa. Znów samostart i odpalił bez problemu.

Wróciłem do domu, na następny dzień znów to samo.. szkoda mi już odpalać auto ciągle na samostart bo to bez sensu a serwis który robił te wymiany ma czas dla mnie dopiero za tydzień..

Czy jest jeszcze coś co mogę samemu zrobić? Dodam że za każdym razem jak nie uda się odpalić auta to słychać dzwięk jakby piszczenia pod pokrywa silnika, pompa ? Wydaje mi się żę tak czyli raczej działa, przy regeneracji wtrysków w serwisie mówili że z pompą wszystko w porządku.

Za pierwszym razem jak miałem problem z odpaleniem zczytałem taki błąd forscanem :

P0087 - Ciśnienie w szynie paliwowej/układzie zbyt niskie.

Po wykasowaniu, przy kolejnych problemach z odpalaniem nie zarejestrował komputer już ani razu żadnego błędu..

Nie mam kanału, także jedynie z góry mogę coś posprawdzać ewentualnie kabel viaken i komputer do odczytów o ile coś mogę tym sprawdzić..

Z góry dzięki za każdą pomoc bo ja już nie mam pomysłów...

Ewentualnie może ktoś z okolic Częstochowy kumaty w temacie mógłby oczywiście odpłatnie pomóc mi w tej kwestii..
rarytas22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem