Temat: [Focus 2011-2014] Co w zawieszeniu może tak stukać
View Single Post
Stary 03-06-2021, 19:41   #70
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Co w zawieszeniu może tak stukać

Ty chyba kompletnie nie wiesz jak wyglądaja drogi w Anglii.
Anglicy od ponad 15 lat nie potrafią zrozumieć że nie mają delikatnego klimatu gdzie wystarczy drogi zrobić z czegokolwiek.
Z roku na rok kraterów (to nawet nie są dziury, uwierz mi, moja droga z centrum miasta do domu, główna drogą to slalom żeby czegoś nie rozwalić) coraz więcej.
Oni nie zrywają nawierzchni. Zalewają to w nocy na szybko bo nie daj boze ktoś to zgłosi a jeśli w tydzień nie załatają a ktoś rozwali sobie coś to muszę oddać za naprawę.
Przy niezgłoszonych dziurach już nie jest tak łatwo (mi zajęlo tylko 2 lata walka o zwrot kosztów).
Ładnie sobie wytresowali społeczeństwo twierdząc że jeśli użytkownicy nie zgłoszą problemów z nawierzchnia to oni nie są odpowiedzialni za uszkodzenia. czyż nie?
A Anglicy tak się przyzwyczaili do takiego systemu że kiedy staram się im wytłumaczyć że to właściciel drogi (czyli miasto) jest odpowiedzialny za to, żeby te drogi jednak były w dobrym stanie i ze slalom to nie sposób, to oni (wytresowani przez społeczna propagandę) powtarzają ze "no ale miasto nie jest w stanie cały czas sprawdzać wszystkich dróg".
Dziwne ze jeżdżąc codziennie odnoszę wrażenie że tylko 20% dróg nadaje się do jeżdżenia. Reszta powinna być zerwana i położona od nowa.
A jak im mówię że we Francji czy choćby w Polsce drogi są w lepszym stanie to się potrafią napuszyc że "jakże śmiem". No ale co poradzisz jak rzadko kiedy wyjechali poza wyspę żeby zrozumiec różnice w budowie dróg i ich utrzymaniu. Jak latają do Hiszpanii czy Majorkę to raczej dobrych dróg nie widzą i takie też zdanie sobie wyrabiają.
Więc proszę nie mów mi że drogi w Anglii są dobre..
Wrzuć sobie Street View i spojrz na te laty na łacie.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem