View Single Post
Stary 04-06-2021, 16:37   #1
Taziur
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-03-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 15
Question Radio Sony Zacina mi się przycisk/ głośniki

Witam serdecznie, problem dotyczy radia sony w przedlifcie. Zacina mi się przycisk "menu" oraz "power", po wciśnięciu zostaje on wciśnięty, nie odbija.
Rozebrałem panel i zauważyłem że przyciski mają prowadnice nasmarowane jakiś białym smarem, podejrzewam że nie odbija ponieważ się już wytarł. Pytanie czym można to nasmarować żeby długo wytrzymało i ładnie chodziło ?

1.Dodatkowo, na jaki kolor świecą wam radia sony ? W internecie widzę że przyciski są podświetlone na niebiesko a u mnie na biało.

2.Czy ktoś wymieniał tweetery bądź w inny sposób poprawiał brzmienie wysokich tonów ? Zmieniłem acm i głośniki w drzwiach na sony, brakuje mi teraz tylko porządnych wysokich tonów.

3. Mam podpięty wzmak + skrzynie przez hi-input, tu wszystko jest okej, jedynie w momencie "usypiania" systemów auta skrzynia robi porządne jeb*****e basem. Spotkał się ktoś z tym i wie jak to wyeliminować?
Myślałem że to wina acm ale po wymianie na sony nic się nie zmieniło. Wzmak też raczej jest okej bo w poprzednim aucie problem nie występował.

Ostatnio edytowane przez Taziur ; 04-06-2021 o 17:08
Taziur jest offline   Odpowiedź z Cytatem