Temat: [Focus 1998-2004] 1.8 TDCI 115 km duze spalanie
View Single Post
Stary 16-12-2017, 15:22   #44
slawik75
ford::amateur
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 15-12-2017
Skąd: Golczewo
Model: focus mk2
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: 1.8 TDCI 115 km duze spalanie

Cytat:
Napisał kumpel Fordzika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Focus TDCi 1.8 to trochę trudne auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do ekonomicznej jazdy. Mam od roku i trzeba się było trochę przyuczyć raz, że do diesla, a dwa do trochę dziwnych przełożeń skrzyni, gdzie na dobrą sprawę przy 80 km/h dopiero można myśleć o włączeniu 5 biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jakie masz spalanie gdy silnik się porządnie rozgrzeje np. po przejechaniu tych 20 km zatrzymujesz auto stoi z pół minuty na wolnych obrotach i co komputer pokazuje 0,6 czy więcej ? Warunek dobre paliwo ? A w ogóle to pojeździj, ze 3-4 zbiorniki tylko na ON V-Power diesel ze stacji Shell.
Silnik moim zdaniem wrażliwy na ciężką, jak i lekką nogę. Ja starając się trochę wyrabiam się w katalogowym zużyciu, albo przekraczam je ledwo 0,2-04 litra na 100 km. Zakładamy, że masz wszystko sprawne.
Nogi zbyt ciężkiej nie mam ani za lekkiej,co do sprawności wygląda na to że wszystko jest sprawne,sprawdzałem ile pokazuje na postoju po porządnym rozgrzaniu silnika to sprawa ma się tak;przejechałem nawet więcej niż te 20km i po zatrzymaniu auta pokazywało spalanie około 3L i czym dłużej stał tak na wolnych obrotach to spalanie zamiast spadać wzrastało co około 2-3 s o 1 dziesiątą,jak tak postałem kilka minut to wzrosło do 9L i cały czas rosło.Oczywiście wszystko powyłączane tylko światła się świeciły bo te zapalają się wraz z włączeniem zapłonu.
slawik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem