View Single Post
Stary 25-08-2017, 09:22   #26
bestia150
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-03-2015
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 207
Domyślnie Odp: 1.6 ecoboost wariator faz rozrządu uszkodzony. Dymi po odpaleniu

Te 2 linki, które kiedyś podałeś? Słownie "dwa"? Gdzie tylko w jednym przypadku użytkownik potwierdził mikropęknięcia (rocznik 2011), a w drugim było tylko o ubytku płynu (też rocznik 2011), który spowodował przegrzanie silnika.

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Cytat:
Napisał japim Zobacz post
Rzeczywiście happy end. Ja niestety nie miałem tak miłego finishu w weekend. Na 66km A4 (po drugiej stronie Polski) przegrzał się mój S-max i silnik do wymiany -> scenariusz identyczny do płonących Fordów Kuga/Escape z USA tylko na szczęście bez płomieni - ubytek płynu, brak wskazań na desce rozdzielczej o wzroście temperatury, ubytek mocy, zagotowany silnik. Będę potrzebował pomocy w zorganizowaniu naprawy - samochód stoi na Dolnym Śląsku. Heko też już wie - po przeczytaniu pierwszego posta też pozwoliłem sobie zadzwonić. I rzeczywiście rozmawiając z Grzegorzem ma się uczucie, że na tym świecie są jeszcze porządni ludzie
Przyczyną były mikropęknięcia głowicy na 100 % - typowa usterka w 1.6 EB, o której się nie mówi głośno.....jest multum takich przypadków zamiatanych pod dywan, a to poważna wada fabryczna tych silników....niekoniecznie zagotował się silnik tak że jest na złom, możliwe że wywaliło olej i gorący olej przypalił wiązkę, co o mało nie doprowadziło do pożaru.....albo nowy silnik, albo nowa głowica + rozrząd.
Oczywiście nie mogło zabraknąć twojej diagnozy, tutaj aż ze 100% pewnością Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tylko, że do przegrzania mogło dojść z powodu pękających zbiorniczków płynu w pierwszych latach produkcji o czym sam trąbisz na forum, zgadza się?

Jakie znasz przypadki mikropęknięć głowicy z roczników po wymianie zbiorniczków na zmodernizowane?

I dlaczego w Fieście ST czy Mondeo nie słychać nic o tym? Może dlatego, że tam był inny zbiorniczek co?

Trolluj sobie dalej, a ja dalej będę cię ośmieszać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jaka to przyczyna wg ciebie? Też chciałbym się pośmiać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bestia150 jest offline   Odpowiedź z Cytatem