Temat: [Mustang MACH-E 2020- ] Pierwsze wrażenie...
View Single Post
Stary 08-09-2021, 11:33   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Pierwsze wrażenie...

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Się okaże że z tych 500 km zasięgu zostanie 20 procent. Mimo wielu zalet elektryka , to nie jestem ich zwolennikiem w obecnej formie.
20% to chyba po 15 latach...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak więc raczej będzie to "któreś tam zmartwienie" przy oglądaniu 15-letnigo auta...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

C-max Energi (PHEV) mojej żony z III kwartału 2016 roku (czyli po 5 latach) ma nadal pojemność baterii zbliżoną do swojego nominału. Nie ma zauważalnych różnic w zasięgu w ciągu ponad 2 lat eksploatacji u mnie.

BTW - ja osobiście jestem gorącym zwolennikiem "jeżdżenia na prądzie" (choć dotychczas kupowałem samochody plug-in - PHEV). Uważam to za super komfortowe i wygodne oraz kosztowo efektywne.

A co do recyclingu baterii - będzie problem, będzie i rozwiązanie. To samo dotyczy instalacji fotowoltaicznych. Też mam...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem