View Single Post
Stary 24-07-2019, 09:25   #6
Grzegorz MX
Jeżdże Toyotą :-)
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 13-07-2015
Skąd: mazowieckie
Model: FF II,5 MK2 hb + FF III,5 hb
Silnik: 1.6b sigma /1.5eb
Rocznik: 2010/2017
Postów: 540
Domyślnie Odp: Zerwane tuleje zawieszenia i tarcze do wymiany

Cytat:
Napisał jaayy1234 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

jestem posiadaczem focusa mk3 z 2013 roku, przebieg 88 tys. Byłem dziś u mechanika na wymianie oleju i filtrów i przy okazji dowiedziałem się o dwóch usterkach.
Pierwsza z nich to zerwane tylne tuleje tylnego zawieszenia........../
/...?
Niestety dowiedziałem się, że samochód nie przejdzie przeglądu z taką usterką, a mam go za miesiąc.

Drugi problem to przerdzewiałe i przez to nierówne tarcze hamulcowe. Podobno klocek nie ma styku z całą powierzchnią tarczy. Spotkał się ktoś z czymś takim? Z tego co odczuwam w praktyce to samochód ma świetne hamulce, kompletnie nie odczuwam, że coś z nimi jest nie tak.

Pozdrawiam,
Andrzej
1. zerwana tuleja tylnego zawieszenia - jeśli nie stuka i nie lata samochód tyłem - to przejdzie przegląd (nie robilem tego - ale przy tym przebiegu to chyba jak jeździło auto poza asfaltem lub po mega dziurawej drodze) - albo masz koła 19" lub 18".
2. tarcze+ klocki (wymiana 120 + części ok 200-250 tyl a przód ok 150drożej)
3. mechanik naciąga na robotę - jedź do innego po przeglądzie.

Hamulce nie odczuwasz - ale przy hamowaniu z 100--> 20 odczujesz - poprawnie działa reszta układu a ty się już przyzwyczaiłeś do odpowiedniego nacisku stopą na hamulec. W focusach hamulec zazwyczaj działa "uwaga: zbiórka pasażerów z przodu" - tak to odczujesz po wymianie.
__________________
--
GrzegorzMX
--Zauważyłem schyłek motoryzacji, gdyż coraz więcej samochodów zaczyna mi się podobać (nawet niektóre francuskie)
Grzegorz MX jest offline   Odpowiedź z Cytatem