View Single Post
Stary 24-01-2020, 21:02   #11
MAG
ford::expert

Imię: Maciek
Model: Smokus i STraszydło
Silnik: 2x2,5 Turbo
Rocznik: 2007/2006
Domyślnie Odp: Czy koła od citroena będą pasować

Cytat:
Napisał c-matix Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze musimy wziąść poprawke na szerokosć felgi bo ta z Citroena mają 8cali wiec 12mm węższe, czyli 6mm do środka.
O w morde, przegapiłem przy liczeniu róznice w szerokości - nie wiem jakim cudem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czyli biorąc to pod uwagę, felgi wejda bezproblemowo, ale jedynym co nie do końca będzie pasować to rozmiar opon - troszkę za małe porównując do fabrycznego rozmiaru 19-tek ...
Ale o dziwo, jeśli porównamy je z bazowym rozmiarem 235/55/17, to różnica wyjdzie zaledwie 1,72%, a więc mieści się w dopuszczalnym odchyle.
Czyli jeśli opony mają wystarczająco wysoki indeks nośności, to te cytrynowe kółka jak najbardziej będzie można użyć do Maxia Mk2

Cytat:
Napisał kris1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... jeżeli mam teraz 235/55/17 to czy jak wstawię profil 45 lub 50 to czy będzie to problem?
Jeżeli chcesz zmniejszyć profil opony, to musisz zwiększyć jej szerokość, po to żeby zachować mniej więcej taki sam obwód całego koła.

Ostatnio edytowane przez MAG ; 24-01-2020 o 21:18
MAG jest offline   Odpowiedź z Cytatem