Temat: [Fusion - Mondeo USA] Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła
View Single Post
Stary 22-05-2020, 14:08   #1
mik99
ford::advanced
 
Avatar mik99
 
Zarejestrowany: 26-10-2014
Model: Focus MKII
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2005
Postów: 252
Domyślnie Dziwne buczenie ale to nie łożysko koła

Witajcie,

Mam pewien problem, otóż w zakresie prędkości 70-120 słychać w aucie takie dziwne buczenie. Jest lekko basowe, takie łuuuu łuuuu łuuuu. Słychać je podczas jazdy na wprost a robiąc skręt w prawo wszystko cichnie. Przy wyprostowaniu kół znowu słuchać ten dźwięk. Początkowa diagnoza wydawało się oczywista, łożyska. Wymieniłem najpierw lewe i nic to samo. Potem poszło prawe i to samo. Zero poprawy.

Auto było na podnośniku i nic nie słychać, na stacjach też nie mogą zlokalizować skąd dobiega dźwięk a ewidentne wrażenie jest, że z prawej przedniej strony. Przy toczeniu sie auta czy to na D czy na N objaw jest taki sam. Nic się nie zmienia.

Jedyne co mi przychodzi do łożysko podpory osi lub przeguby, ale czy sam przegub może powodować takie buczenie coś jak łożysko ?. Gdzie nie pytam to z reguły mówią przegub inaczej brzmi a łożysko podpory nie cichnie podczas skrętów.

Tarcze proste, nie ma różnicy czy jadę na zimówkach a są nowe czy na letnich. Geometria wzorowa. Osłony przegubów jak nowe. Ktoś może coś podpowie ?
__________________
IkoBiust 2.0 240ps TuxedoBlack, Dynamic Led, St Line grill, 19 inch black wheels Sync2 3.10 PL+Ford F6 EU/PL. +IkoBiust 2.0 240 White Platinum Metallic Tri-coat
mik99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem