View Single Post
Stary 20-12-2018, 02:27   #6
stadar
ford::average
 
Imię: Motomaniak
Zarejestrowany: 26-09-2007
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo MK3 i inne Fordy
Silnik: Benz. ewent. Lpg
Rocznik: 1991-2017
Postów: 186
Domyślnie Odp: Auto Boss Gliwice - serwis

Zgadzam się z tym ,że w cenie auta jest gwarancja.Kiedyś dawno temu można było taniej kupić auto(np.Dacie) czy motocykl bez gwarancji. Jeszcze niedawno coś udało mi się taniej kupić na wyprzedaży ,właśnie bez gwarancji.Ale to inna branża i półka cenowa.
Co do olejów też mam mieszane uczucia.Sam już nie wiem czy to oryginal.
A co do uznania gwarancji(często i tak okrojonej) i np.wymiany silnika na nowy,to nie jeden klient stoczył batalie z serwisami,ich prawnikami,poprzez adwokatów i sądy.Wystarczy poczytać na tym forum.
Przecież dealer będzie do końca kombinował jak obniżyć swoje koszty(zresztą tak jak ubezpieczyciele).
Nie mylić słowa Dealer z państwowym sklepem-serwisem fabrycznym z dawnych lat.Przecież wiele aut kupują od fabryki i często naprawiają np.lakierniczo czy doposażają(np.Lpg) i sprzedają jako nówkę.Gwarancja na niektóre rzeczy tylko u nich.Potem kończy im sie np.autoryzacja ,logo wisi jakiś czas a gwarancji nie ma(przypadek Nissana Navary z TV) i 2 salony i Aso F.rda z centralnej Polski.
To prywatna spółka, która za nie małe pieniądze dostała autoryzacje i logo firmy.Gdzies ostatnio czytałem żeby otworzyć salon i serwis danej marki oprócz spełnienia odp.warunków trzeba dysponować kapitałem min.ok 7mln zł.Uważacie, że jak utopicie tyle kasy to będziecie co rusz fundować komuś np.nowy silnik?
A swoją drogą kolega Tetryk jest dość odważny, aby po 30000km dieslem(wiadomo że już nie takie jak kiedys) jechać na pierwszy przegłąd.Wiem że taki zapis o przebiegu jest w instrukcji.Ja z reguły 1raz wymieniałem zawsze wczesniej. Nie po 2500(sugerowanym przez sprzedawce) ale po ok.10000 i to w benzynie.
Chyba że wcześniej kolega nie oficjalnie sam zmienił olej i filtr?

Ostatnio edytowane przez stadar ; 20-12-2018 o 03:06
stadar jest offline   Odpowiedź z Cytatem