View Single Post
Stary 07-05-2019, 08:34   #741
Kamyk_Kamil
ford::beginner
 
Avatar Kamyk_Kamil
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-11-2014
Model: Mondeo MK4 Titanum X
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 46
Exclamation Odp: Czujniki parkowania (cofania) - jakie wybrać?

Przeczytałem już większość tematów o czujnikach w mondeo mk4 i dalej nie jestem pewny co mam kompletować :/ Proszę Was o pomoc.

Posiadam mondeo z 2007 roku w wersji Titanum X - są wszystkie kostki. Zderzak mam taki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pyt. 1: Z tego co wyczytałem, to miejsca wiercenia otworów mam "zaznaczone" po wewnętrznej stronie zderzaka ?

Pyt. 2: Podobno pasują czujniki od VW, VOLVO, a jak wygląda kwestia koszyków, jest możliwość dokupienia od innych marek ? Bo rozumiem, że u mnie trzeba wklejać od wewnętrznej strony te koszyki aby móc włożyć czujnik ?

Pyt. 3: Jest mnóstwo wiązek do kupienia na popularnych serwisach aukcyjnych, tylko, że każda ma różny numer i jaką tak naprawdę kupić ?
Cytat:
Napisał mm32
mm32
pisał, że poliftowa wiązka od przedliftowej różni się kostką, to jestem w stanie wyłapać na zdjęciach, ale to i tak nie zmienia faktu, że pozostaje masa wiązek z różnymi numerami.

Pyt. 4: Ze względów finansowych, chcę założyć na chwilę obecną tylko czujniki tył ale w planach jest przód. Jaki moduł powinienem zakupić ? W tematach powtarzają się moduły z oznaczeniem 7G... i 8G..., które to podobno obsługują czujniki przód i tył, bo jak dobrze rozumiem, idzie zakupić moduły, które obsłużą tylko i wyłącznie tył ?

Pyt. 5: Mam radio sony bez zmieniarki. W tematach przewija się się pierw informacja, że idzie puścić dźwięk po głośnikach a w innych postach, że tylko w poliftach a dalej, że jak mam wiązkę do buzera, to tylko na niego się da... Już zgłupiałem, pomóżcie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg QRjcY-Xqwtbd.jpg (83.3 KB, 352 wyświetleń)
Kamyk_Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem