Temat: [Focus 2004-2008] wymiana płynu chłodnicy
View Single Post
Stary 30-12-2008, 18:15   #7
Z&A
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2008
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 17
Domyślnie Re: FOCUS II - wymiana płynu chłodnicy

ok zrobilem i chyba wszystko dobrze...
pocztalem troszke na forum forda co.uk i znalazlem co nie co wiecej - zatem podziel sie z Wami.

Pierw trzeba zlac stary plyn...
-otwieramy korek w zbiorniczku wyrownawczym
-sciagamy pokrywe pod spodem auta/silnika - plastik (inaczej nie bedziemy mieli dostepu do koreczka spustowego z chlodnicy) 5 srob
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-nastepnie wchodzimy pod auto (ja nie mam w garazu knalu ale podnioslem sobie od strony kierowcy auto na lewarku i doskonale zdalo to egramin)
- koreczka spustowego z chlodnicy szukamy po stronie kierowcy na dole chlodnicy od strony wewnetrznej chlodnicy (mniej wiecej tak jak pokazuje strzalka na zdjeciu)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- koreczek spustowy jest to plastikowa sroba od czola oznaczona jako duzy plus (srobokret krzyzakowy) i jest lekko schowana w tulejke lastikowa
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
-trzeba delikatnie ja odkrecic i zacznie lac sie stary plyn z chlodnicy
-nastepnie po zlaniu plynu starego(u mnie okolo 6 litrow) zakrecamy korek spustowy i nalewamy nowy plyn do zbioniczka wyrownawczego... powoli, robimy krotkie przerwy i sprawdzamy stan/poziom w zbiorniczku... (u siebie wlalem 6 litrow)
- nastepnie zakrecilem wszystko i przejechalem sie - potem lekko odkrecilem korek w zbiorniczku wyrownawczym by go odpowietrzyc i...juz!

Mam nadzieje, iz pomoglem co nie co...sam szukalem wiec teraz wiem i dziele sie z wami.
Pozdrawiam.
Z&A jest offline   Odpowiedź z Cytatem