View Single Post
Stary 22-05-2012, 23:10   #1
GPR456
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-04-2012
Model: Fiesta
Silnik: benzyna 1.4
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Czy ktoś montował odstraszacz kun i innych gryzoni?

Witam wszystkich,

Mam takie pytanie. Czy ktoś montował już u siebie odstraszacz kun w komorze silnika? Zakupiłem ostatnio takie urządzenie firmy Kemo, mam nadzieję, że to coś pomoże w odpędzeniu gryzoni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mam problem tylko gdzie to najlepiej zamontować, czy przy akumulatorze, czy może w innym miejscu. Żeby to założyć w innym miejscu trzeba kabelki przerobić, bo seryjnie są bardzo krótkie.

Ciekawi mnie jeszcze jedna niby wskazówka umieszczona w ulotce. Pisze tak: ''W większości samochodów po wyłączeniu silnika ''terminal 15'' zostaje przełączony z plusa do masy. Jeżeli jest tak w państwa pojeździe to proszę połączyć kabel ''masy'',''przewód masy'' odstraszacza nie z masą tylko z ''terminalem 15''. W ten sposób odstraszacz włączy się automatycznie po wyłączeniu silnika. Połączenie do ''terminala 15'' powinno mieć miejsce, aby urządzenie pracowało tylko podczas parkowania. Na to niektórzy klienci pytają mnie, gdzie znajduje się w ich aucie ''terminal 15''? Otrzymaliśmy odpowiedź od rzeczoznawców, że według norm europejskich znajduje się ona i jest oznaczona we wtyczce do podłączenia radia samochodowego.''

Na innym forum znalazłem znowu coś takiego: ''Żaden stycznik jak się okazuje nie jest potrzebny. Dzisiaj się dowiedziałem, że ta "niebieska" część jest minusem tylko przy wyłączonym zapłonie, a po włączeniu zapłonu staje się plusem, więc wychodzi na to, że urządzenie będzie działać tylko po wyłączeniu zapłonu''.

Więc w końcu nie wiem, czy trzeba tu coś grzebać, czy jest to automatyczne. Nie chce też przesadzić, żeby gwarancji nie stracić.

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym urządzeniem, montażem itp? Z góry dziękuję za wszelkie opinie, pozdrawiam.
GPR456 jest offline   Odpowiedź z Cytatem