Temat: [Kuga 2008-2012] Gaśnie po odpaleniu,bład P0605
View Single Post
Stary 13-09-2019, 21:59   #2
omen81
ford::beginner
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 01-10-2012
Skąd: Gliwice
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Gaśnie po odpaleniu,bład P0605

Cytat:
Napisał glajcor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,szukam kogoś kto pomoże mi rozwiązać problem.Kupiłem Kuge 2.0TDCi z 2009r 136KM i mam problem z tym ze auto po odpaleniu popracuje okolo 5 sekund i zgaśnie a na wyświetlaczu pojawia sie komunikat "usterka silnika".Po podpieciu komputera pokazuje bład P0605 autotest modułu sterowania układu napędowego bład sumy kontrolnej-obecny. Dodam ze nie dzieje sie tak zawsze tylko około 1 raz na kilka uruchomień,średnio 1 raz na 5 odpalęń samochodu.Jak auto nie zgaśnie po okolo 5 sekundach to juz bedzie pracowało normalnie i nie gaśnie aż do następniej próby odpalenia.Poczytając na forum różne tematy przejrzałem wiązke na odcinku od komputera pół metra do góry i nie znalazłem przegnitych przewodów.
Czy ktoś z forumowiczów podpowie mi czy problem leży w instalacji czy może w samym komputerze silnika.Moze ktoryś z Was wie może które przewody mogły by być odpowiedzialne za ten bład zebym mógł spradzić je dokładniej lub czy jest ktoś kto naprawia te komputery w razie gdyby to on był odpowiedzialny.Pozdrawiam
Witam. Podłączam się pod temat... Kolego mam ten sam problem od 2 miesięcy. Czy rozwiazales ten problem w jakiś sposób?? U mnie padł Alternator. Ale to okazało się nie jest przyczyną. Problem wciąż istnieje. Czy ktoś z forumowiczów zna może temat? Pozdrawiam
omen81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem