Temat: [Transit 2006-2014] Ogromne spalanie w 2.2 t 155KM- 16 l/100 km
View Single Post
Stary 03-12-2018, 21:36   #3
Albuś F.
ford::amateur
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 20-08-2018
Skąd: Brzeg
Model: Ford Transit
Silnik: 2.2 Tdci 155 KM
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ogromne spalanie w 2.2 t 155KM- 16 l/100 km

Dzięki za szybką odpowiedź.
Cytat:
Czyli przy mocnych przedmuchach w odmie bardzo możliwa jest utrata sprężu przez silnik, nie pisałeś jak palił w te ostatnie mrozy co teraz były? Można ostatecznie sprawdzić sprężanie silnika...
Silnik pali od strzała, bez zarzutu. Zapomniałem wspomnieć że przy wymianie wtrysków badałem ciśnienie sprężania - lato ok. 25 °C (silnik zimny) 28-29-29-30 barów.
Cytat:
Niedomykający się EGR to jednak utrata mocy i ciemny kopeć z rury wydechowej podczas depnięcia przy przyspieszaniu. Nie sądzę byś tego nie zauważył.
No czasami kopcenie występuje, zwłaszcza jak się przydusi na zimnym silniku, ale nie zawsze.
Cytat:
No i błąd DPF-a może być także wskazówką - czy czujesz podczas jazdy kiedy wypala filtr, czy nie? Może uszkodzony jest czujnik różnicowy DPF-a (przepływka) i bardzo często następuje wypalanie filtra...
Nie bardzo rozumiem w jaki sposób byłoby wyczuwalne wypalanie DPF. Też o tym myślałem że sterownik silnika się uparł i za każdym razem uruchamia mi wypalanie DPF, ale nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Używam diagnostyki DELPHI, ale komunikuje się akurat z tym silnikiem jako Ford Ranger, i diagnostyka jest okrojona, nie ma wszystkich funkcji.
Cytat:
Generalnie nie ma co za bardzo ufać komputerowym wskazaniom zużycia paliwa, trzeba zatankować pod korek, wyzerować licznik i pojeździć dwa trzy tankowania, ostatnie znowu pod korek - i wyliczyć ile spalił. Pomijam fakt, że teraz zima, więc przy jeździe "wokół komina" L3H3 2,2 tdci bedzie palił ostro, tylko w spokojnych trasach ma szanse na zejście do poziomu 12-13 litrów.
Spalanie jest wysokie niezależnie od pogody i długości trasy, 15 l/100 km to to teraz minimum przy 90 km/h na tempomacie przy dłuższej trasie w cieplejsze dni.
Poza tym, tak jak napisałem, podaje wynik obliczony z przejechanych kilometrów i ubytku paliwa w baku, akurat komputer o dziwo podawał wyniki bardzo zbliżone do rzeczywistości.
Albuś F. jest offline   Odpowiedź z Cytatem