View Single Post
Stary 30-04-2004, 09:21   #4
combi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2004
Skąd: Toruń
Postów: 24
Domyślnie Stacje paliw - polecam

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Polecam stacje paliw PKN Orlen, nie wszystkie. Tylko te, które są po remoncie kapitalnym, ponieważ znam system pobierania i przechowywania próbek dostarczonego paliwa, sposobu kontroli i nareszcie brak możliwości mieszania prduktów. Do tego należy monitoring każdej nowej stacji, szczególnie w czasie dostaw, jak równięż komputerowy system kontroli wydajności dystrybutorów - jeśli nawet na pomiarze paliwa zostaniemy "oszukani", np. 20 l, dostaniemy 19.95 l, to tę różnicę 0.05 l, komputer zaprzychoduje do stanu w zbiorniku, a sprzedawca nie ma możliwości sobie uzbierać nadwyżki.Kiedyś tolerancja błędu na 20 l była +- 150 g, teraz jest 100 g. Cysterny po oleju napędowym są dokładnie odparowywane, by móc napełnić je innym produktem. A najważniejszą sprawą jest pobieranie i przechowywanie prób, są lakowane, każdy kierowca ma identfikator i ajent też, którym obaj zabezpieczają próby.Nie znają dnia ani godziny kiedy są kontolowani, pod każdym względem, przede wszystkim jakości obsługi i jej kultury.Jeśli mogę radzić, to nie tankować w stacjach "PATRONACKICH" ( CZYTAJ PRYWATNYCH) i tam gdzie jest OPAŁ.Niespodziewane kontrole jakości paliw w PKN są b.częste i wykonują je różne służby takie jak:kontrola skarbowa,policja skarbowa i sam pkn.Jednym słowem widać,że postawili na jakość, a szczególnie jak otworzyli swoją sieć w Niemczech.
Natomiast odczułem gorszą jakość i obsługę na BP, nie powiem nic na Shela, Stat Oil, kiedyś bardzo ceniłem sobie Aral.
Dlaczgo to piszę? Nie reklamuję nikogo, bo nie mam w tym interesu, tylko dzielę się spostrzeżeniami, ale przyznaję że kidyś prowadziłem stację benzynową za czasów PRL i CPN, aż 10 lat i mam kontakty z kolegami ( niektórych kiedyś zatrudzniałem lub ich rodziców ).Również dlatego, że sam mam kłopoty z TDCi, to szczególnie zająłem się tym tematem, tym bardziej że znam zagadnienie.
W związku z tym, że wiem jakich paliw używam, to nie pozwolę FORDOWI by wmawiał mi, iż wszystkiemu winna jest jakość paliwa, ZATAJA się prawdę o nieudanym produkcie!!!!!!
Transit 125 TDCI
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Lechu
combi jest offline   Odpowiedź z Cytatem