View Single Post
Stary 11-07-2012, 18:57   #25
whysy
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MkII Ghia (HB)
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Usterka układ. silnika - nie odpala na ciepłym

Słuchajcie - chyba sukces Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tanio nie było, ale w końcu znalazł się ktoś kto prawi z sensem i zamiast pogarszać sprawę (patrz. ASO) - naprawia.
Rzeczywiście problem dotyczył sterownika silnika, ale oprócz tego również sterownika immo.
Nie były to zimne luty, tylko podobno układ EDC (uszkodzenie części cyfrowej płyty głównej). O ile dobrze zrozumiałem wymieniono mi też jakieś pamięci, ponieważ skądś (i tu właśnie nie wiadomo skąd - być może z jakiegoś czujnika, ale nie wiadomo którego) poszło podobno za wysokie napięcie i niniejszy układ uległ uszkodzeniu.
Generalnie pan Jacek z Piaseczna powiedział, że intuicja mu podpowiada iż usterka może kiedyś powrócić (odpukać), ponieważ nadal nie znamy przyczyny tak na prawdę.
Dano mi zatem 12 miesięcy gwarancji - powiedział abym go pokatował trochę i jak problem wróci to w ramach gwarancji odstawiam auto i walczymy dalej bez dodatkowych kosztów (podobno). Nawet lawetę postara się zorganizować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Póki co jednak auto testowane przez godzinkę w temp ok 29 stopni napawa optymizmem.
Koszt: 1600...
whysy jest offline   Odpowiedź z Cytatem