Temat: [S-MAX 2006-2015] kod błędu PCM DTC P244C:00-6D
View Single Post
Stary 21-01-2020, 09:58   #56
_MaY_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-08-2013
Model: S-Max
Silnik: 2.2 TDCI 200ps
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: kod błędu PCM DTC P244C:00-6D

Witam,
Wiem ze odgrzewam kotleta ale niechce zakladac nowego tematu skoro tu sie juz toczy rozmowa o tym bledze.
I mnie dopadl problem DPF polaczony z cigalym bledem p244c. Po lekturze forum doszedlem do wniosku ze trzeba by zaczac od zaworu pary paliwa/swiecy zarowej...
Auto samo sie nie wypala oraz nie przechodzi wypalania statycznego (wylacza sie po fazie wstepnego rozgrzania, gdy przechodz do fazy schladzania). DPF_load obecnie 65% a DPF SOOT 155%... Na krotko pomogla piana do wypalania DPF i wtedy wartosci spadly do ok.20%. Ale po trasie 500km znowu poszly do gory do obecnych 65/155.
Teraz pytanie czy 2.2TDCI 200Ps 2011r oznaczenie KNWA ma ta dodatkowa dysze dawkujaca paliwo do DPF, czy tylko swiece dogrzewajaca? Gdzie dokladnie znajduje sie to ustojstwo?? Chcialbym najpierw wlasnymi silami sprobowac to ogarnac.

Update:
Ok, kolega wyzej to ladnie opisal, pozostaje pytanie tylko o typ silnia...
A tu zdjecie jakby ktos (tak jak np. ja) nie wiedzial gdzie to siedzi. Miedzy katalizatorem a plecionka wydechu.

Update:
U mnie udalo sie to badziewie wyczyscic... Wykrecanie calosci z wydechu za pomoca odrdzewicza+opalarki, wykrecanie grzalki z zaworu tak samo zrealizowane. Zapchanie w rejonie wskazanym na zdjeciu bylo tak wyokie ,ze cisnienie 6bar podane w miejsce grzalki schodzilo dobra minute. Moim zdaniem czyszczenie zaworu tylko chemia nie jest wystarczajace, u mnie lezalo wszystko najpier w chemi do czyszczenia EGR a pozniej do czyszczenia kominkow i nadal bylo zapchane (moczone i przedmuchiwane przez caly weekend). Dopiero przeczyszczenie drutem od spawarki i podanie cisnienia 8bar wywalilo syf ze srodka (wystrzelil jak kamien...) Jak jest wszystko drozne jak powinno to przedmuch jest taki jak przez normalna slomke, lekkie chuchanie oznacza ze kanal jest zabity (mimo iz grzalka i otwor wylotowy z dyszy byly mokre jak cholera...) Dam znac jak sie sprawa ma po zamontowaniu w aucie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zawor.jpg (16.3 KB, 270 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg zawor2.JPG (29.5 KB, 251 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20200127_072512.jpg (97.3 KB, 242 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez _MaY_ ; 29-01-2020 o 05:28
_MaY_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem