Temat: [Transit 2000-2006] Przełożenia mostu
View Single Post
Stary 12-01-2020, 17:53   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Przełożenia mostu

Cytat:
Napisał PrzemekJ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Silnik który zamontowałem nie pochodzi z forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc muszę zrobić to mostem
No... właśnie zupełnie mi nie pasowały obroty i szybkość jaką podałeś. Nie wiem jaką masz budę, bo rozpiętość rozmiarów jest olbrzymia oraz jaką moc i moment/obroty nowego silnika.

Tym nie mniej - według mnie - masz błędne wskazania albo obrotów, albo szybkości, albo i to i to. W zasadzie wszystkie współczesne skrzynie samochodów RWD mają bieg bezpośredni, kiedy obroty wałka wyjściowego skrzyni (a więc i wału) sa takie jak obroty silnika, a wyższy bieg jeszcze tylko zwiększa obroty wału. Czyli jeżeli mas wskazanie 3.500 rpm i szybkość 70 km/h - to jest to całkowita totalne przekłamanie. To jest niemożliwe. Transit przy tych obrotach wału i przy tym moście jechałby grubo ponad 130 km/h. Radzę zacząć od weryfikacji tych wskazań.

Z przeliczeń też wychodzi, że plany zamiany mostu na szybszy to nieporozumienie. Jeżeli teraz masz most 4,63, to nawet zmieniając go na najszybszy 3,73 jechałbyś przy 3.500 obrotach 87 km/h. To także chyba o wiele za wolno. Transity Mk6 przy tym przełożeniu i obrotach (i odpowiedniej mocy) lecą około 150 km/h (sporo zależy od rozmiaru opon).
Zweryfikuj dane...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 12-01-2020 o 17:59
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem