View Single Post
Stary 06-08-2019, 07:37   #5
Simon_Tychy
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 25-04-2017
Skąd: Tychy
Model: S-Max Titanium
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 10
Domyślnie Odp: Kołobrzeg (okolice) - potrzebna pomoc w formie podnośnika/kanału

Odwiedziłem wczoraj Kamień Pomorski.
Życzliwy Człowiek mieszkający w tym mieście poświęcając swój czas i dzieląc się wiedzą uratował moje wakacje.
Kamień Pomorski to miejsce, które będę bardzo miło wspominał jeszcze przez długi czas.
Dziękuję.
Mam naprawdę dużo szczęścia trafiając do fajnych miejsc i poznając super ludzi z tego forum. Pod Krakowem, w Kamieniu Pomorskim... To dwa spośród wielu miast, miasteczek w Polsce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ogólnie:
DPF uratowany.
Po drodze do Kamienia Pom. zakupiłem preparat w sprayu do czyszczenia filtrów. Producent zasadniczo nieistotny, chyba wszystkie mają podobny skład i zasadę działania. Ten w zielonej puszce nie wymagał aplikacji do ostudzonego układu co uważam za plus. Po aplikacji 20 min. czekania i jazda. Prędkość rozsądna, w zakresie 2000-3000 rpm, przy czym podczas przejażdżki proszono mnie, żebym nie szarżował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Układ rozgrzany, rozpoczął się proces wypalania. Hurrra! Ponieważ wymuszenie statycznego wypalania forscanem poprzedniego wieczora zakończyło się porażką. Proces został przerwany na samym początku. Wydaje mi się iż preparat w aerozolu zadziałał i był mocnym wstępem do kolejnej procedury. Uruchomione zostało statyczne wypalanie filtra już pod garażem, przy 3500-4000 obrotów i ok 40 minutach ostrego grzania filtr wrócił do żywych. Pełen sukces. Na koniec instrukcja jak jeździć by nie zajeździć filtra i powrót do Mrzeżyna. Tak skrótowo opisuję kończąc jednocześnie ten rozpaczliwy temat. Cieszę się, że mam forda, bo są ludzie, którzy na fordach znają się b. dobrze, potrafią pomóc i podzielić się wiedzą. I to chodzi.
Duże piwo dla Kamienia Pomorskiego!


Temat do zamknięcia.
__________________
S-max 2.0 tdci @ 190KM/379Nm by HEKO

Ostatnio edytowane przez Simon_Tychy ; 06-08-2019 o 07:39
Simon_Tychy jest offline   Odpowiedź z Cytatem