Temat: [Mondeo 2007-2014] Program konfiguracji - ELMconfig
View Single Post
Stary 02-12-2012, 18:59   #24
butel
ford::advanced
 
Avatar butel
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MK4 Titek
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 377
Domyślnie Odp: Program konfiguracji - ELMconfig

Po wymuszeniu portu com1, udało się połączyć z programem. Po uruchomieniu pierwszej zakładki program dość szybko odczytał dane, dwa komunikaty, że program działa tylko po USB, lecz po każdej kolejnej zakładce pokazywał błąd z połączeniem. Z moich obserwacji zauważyłem, że po odczytaniu każdej zakładki musiałem odłączać kabel usb od kompa i uruchamiać program od nowa, inaczej program nie chciał działać.
Dla sprawdzenia odczytałem dane z BCM strona 4, wszystkie kontrolki na wyświetlaczu Convers się zapaliły, pokazywał komunikaty:
"kluczyk nierozpoznany", ABS i ESP włączone,
"usterka silnika" włączył klimatyzację i nawiew, zresetował czas na zegarku. Dane zapisałem do pliku i zamknąłem program. Wyłączyłem zapłon i włączyłem z powrotem, odpaliłem auto i wszystko wróciło do normy.
Następna próba odczytu (podczas odczytu znowu wariacje) i zaznaczeniu "Ostrzeganie nie zapiętych pasów pasażerów" i zapis konfiguracji do BCM. Po odpaleniu auta i przejechaniu kilkuset metrów kontrolka i dźwięk nie zapiętych pasów się odezwała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Miałem tą funkcję wyłączoną.


Program u mnie działa lecz nie chcę się za bardzo zagłębiać aby czegoś nie skopać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg elm1.jpg (93.3 KB, 1035 wyświetleń)
__________________


Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE prof. Jerzy Bralczyk



Ostatnio edytowane przez butel ; 02-12-2012 o 19:01
butel jest offline   Odpowiedź z Cytatem