Temat: [S-MAX 2015- ] Brudny płyn chłodniczy
View Single Post
Stary 07-11-2023, 22:19   #1
Maniegpatka
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: S Max Titanium Sport
Silnik: 2.0 Tdci 180km
Rocznik: 2015
Postów: 6
Domyślnie Brudny płyn chłodniczy

Witam,
To mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość. Mam problem z S-Maxem 2.0TDCI z 2015r. Ostatnio zauważyłem, że płyn chłodniczy w zbiorniczku wyrównawczym jest jakiś mętny i jakby zabrudzony, kolor jest zdecydowanie ciemniejszy niż jeszcze kilkadziesiąt km temu. Auto zakupiłem niedawno, ale do tej pory zdążyłem już wymienić chłodnicę, obudowę termostatu oraz pompę wody z paskiem. Odwiedziłem dzisiaj warsztat w celu diagnozy, bo sam się na tym nie znam. Wykonany został test CO2 na obecność spalin, ale nic nie wykazał. Olej również wygląda w porządku. Dodam, że płynu chłodniczego nie ubywa, a nawet jeżeli to muszą to być niezauważalne ilości. Warsztat stwierdził, że płyn rzeczywiście wygląda dziwnie, ale nie jest w stanie stwierdzić co się dzieje i trzeba zaczekać na jakieś wyraźniejsze sygnały zanim zaczną coś rozbierać. Czy ktoś z Was miał już podobny problem? Kilka tygodni temu wyskoczyła mi pomarańczowa kontrolka na desce rozdzielczej i komputer pokazał problem z EGR. Kontrolka jednak zgasła jeszcze przed podłączeniem komputera i nie pojawiła się ponownie. Jakie mogą być przyczyny ,,brudnego" płynu chłodniczego? Uszczelka pod głowicą, coś z EGR(chłodniczka)? Z góry dziękuję za każdą wskazówkę.
Maniegpatka jest offline   Odpowiedź z Cytatem