Temat: [Mondeo 2007-2014] 6 biegowy automat - jak się sprawuje?
View Single Post
Stary 24-06-2009, 07:15   #18
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: 6 biegowy automat - jak się sprawuje?

Ale to jest level 2 intymności.
Autostopowiczce od razu bym nie dał biegów zmieniać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A tak na poważnie, z automatami miałem do czynienia tylko w trzech samochodach - Renault Scenic 2.0i (przez miesiąc codziennie), Dodge Ram 2500 5.9 diesel (kilka dni) oraz jakiś Golf, chyba 1.6, koleżanka dała po Moskwie poprowadzić.
I moje wnioski są takie, że automat baaardzo ułatwia życie, ale musi być potencjał pod butem. Bo inaczej nie ma frajdy (ten golf to jakiś kastrat).
Nawet w sportowym aucie - jest sekwencja, więc da radę zmieniać biegi po swojemu, a na co dzień automat.

Samochody użytkowe, terenowe i na miasto - jestem jak najbardziej za.
Wygodnie, dość sprawnie... to wyprzedzanie z kick-down trochę wymaga przyzwyczajenia (ja to robiłem tak, że "but" i dopiero zmiana pasa - zanim komputer zrozumiał o co mi chodzi, byłem na lewym i dzięki temu nie czekałem na niego, tylko po zajęciu pozycji dostawałem fotelem w plecy).

W mojej opinii automat to fajna rzecz. Choć nie wiem, jak działa 6 stopniowy w mondku.
I sądzę, że opinię, jakoby manual do sportu i dla mężczyzny, a automat dla kobiety i do krążowników można już od dobrych kilku lat odłożyć do lamusa razem z opinią o słabych i kopcących dieslach.
Nawet Aston, Ferrari czy Maserati wkładają automaty i jakoś się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To już nie lata 80te
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie

Ostatnio edytowane przez Schem ; 24-06-2009 o 07:17
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem