Temat: [Mondeo 2000-2007] Elektryka oszalała
View Single Post
Stary 13-03-2017, 20:43   #1
PawelOsw1947
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 13-03-2017
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: Mondeo MK3 GHIA
Silnik: 2.0 V16 145km
Rocznik: 2001
Postów: 2
Exclamation Elektryka oszalała

Witam bardzo serdecznie, nie dawno kupiłem Forda Mondeo MK3 GHIA z 2001r. Benzyna+LPG v16 2.0 145KM.
Więc problem mam taki: W samochodzie falowały mi obroty, aż zgasł, po włączeniu ponownym silnika zaświeciła się kontrolka "Sprawdź silnik(awaria silnika), jednak samochód nie stracił mocy, odpalał normalnie i nadal odpala normalnie choć dzisiaj gdy byłem sprawdzić na komputerze u mechanika w czym tkwi problem, to znów obroty zaczęły falować. Komputer wykazał że jest słaba mieszanka paliwa, Immobiliser wyświetliło na czerwono oraz klimatyzację na pomarańczowo. Pan który sprawdzał mi samochód na komputerze wspominał coś o tym, że gdzieś dostaje się prawdopodobnie za dużo powietrza, ale nie bardzo wiem gdzie to sprawdzić, albo jak to miejsce się nazywa(nie znam się kompletnie na mechanice). Od tamtego czasu radio zaczęło szumieć, tracić falę(tata coś wspominał o Alternatorze).
Niby wykasował tą kontrolkę silnika ale na samym zapłonie nadal świeci, dopiero po uruchomieniu silnika gaśnie.
Raz gdy jechałem to tak jakby spadły mi obroty i na moment zaświeciła się kontrolka od akumulatora, ale to się już nie powtórzyło.
Również zauważyłem, że przy włączaniu świateł silnik zaczyna inaczej pracować, tak jakby go te światła obciążały.
Oraz przy włączaniu klimy jest jakiś dziwny dźwięk spod maski(takie jakby stuknięcie).
Tak jak wspominałem jestem zielony jeśli chodzi o mechanikę, więc mam ogromną prośbę jakby ktoś mógł chociaż w jakimś stopniu wyjaśnić mi te problemy. Z góry bardzo dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez PawelOsw1947 ; 13-03-2017 o 21:02
PawelOsw1947 jest offline   Odpowiedź z Cytatem