View Single Post
Stary 28-12-2018, 20:55   #21
pandapanda
ford::amateur
 
Imię: ważka
Zarejestrowany: 06-09-2014
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciągle krzywią się tarcze dla czego ???

Dzięki za wszystkie uwagi i rady. Ciągle nie mam jednoznacznej "diagnozy" - wiem, że nic nie wiem. Niektóre osoby wskazują na wszelkiego rodzaju luzy, zły montaż tarcz, krzywe piasty itp. ale tak myślę czy jeżeli były by to wymienione usterki, to po założeniu nowych tarcz również występowało by drżenie kierownicy, bicie przy hamowaniu a tak nie jest. Po zmianie tarcz przez ok. 2-3 miesiące jest ok. Mechanik poradził, że bym sprawdził czy tarcze nadmiernie nie nagrzewają się, być może problem tkwi w pompie hamulcowej ABS, klocki nadmiernie trą o tarczę nagrzewają ją i pod wpływem temperatury i np. wody z kałuży wykrzywiają się. Niestety dzisiaj przejechałem ok 70 km sprawdziłem tarcze i były zaledwie ciepłe.
W pierwszej kolejności zacznę od wyważenia kół, później sprawdzę która tarcza się krzywi (prawa czy lewa), czy piasty nie mają bicia i czy nie ma jakichś luzów. Założę nowe tarcze lub przetoczę i zobaczymy. Jeżeli macie jakieś inne pomysły dajcie znać. Z mojej strony jeżeli uda mi się znaleźć przyczynę to napiszę za jakiś czas że by mój przypadek pomógł komuś oszczędzić czasu, nerwów itp. Pozdrawiam wszystkich którzy starali mi służyć dobrą radą.
pandapanda jest offline   Odpowiedź z Cytatem