View Single Post
Stary 22-07-2009, 13:40   #20
Darek28
ford::average
 
Avatar Darek28
 
Zarejestrowany: 10-05-2004
Skąd: Tarnów (czasem Kluczbork)
Model: Probe II, Cougar V6
Silnik: 2.0 16V, 2.5 V6
Rocznik: 1995, 2000
Postów: 186
Domyślnie Odp: Jakiego forda probe wybrać 2.0 czy 2.5 V6

Cytat:
Napisał jackoba1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprosciej go sprawdzic jak jest zimno na dworze poniewaz silnik szybko stygnie i wtedy pierscienie olejowe sie minimalnie zwezaja i przepuszczaja olej. Ich zuzycie jest podobne do zuzycia uszczelniaczy zaworowych z tym ze jak saa walniete uszczelniacze to silnik kopci rowniez na wysokich obrotach lub jak przegazowujesz, a w przypadku pierscieni olejowych silnik kopci tylko przez okolo 30 sekund jak go odpalisz. Jezeli juz kupisz samochod z tym problemem moge podpowiedziec jak ewentualnie ten problem zlagodzic bez drogiego remontu.
Wlasnie mam taki problem: Probek 2.0 16V zimą kopci przez 30s na niebiesko po odpaleniu, latem nic. Na ciepłym silniku nie kopci nawet przy wysokich obrotach. Ogolnie bierze 1l oleju na 10tyś km. Kupiłem juz uszczelniacze bo myslalem ze to one ale po Twoim poście juz nie wiem. Powiedz moze jaki masz patent na tanią naprawe tego?
Ogolnie polecam autko bo naprawde jest tanie w eksploatacji a jazda nim jest po prostu piękna. Uklad kierowniczy i precyzja prowadzenia w ostrych zakretach niesamowite.
__________________
2.0 16V HIGHLIGHT
2.5 V6

Ostatnio edytowane przez Darek28 ; 22-07-2009 o 13:43
Darek28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem