View Single Post
Stary 28-05-2015, 13:28   #127
main91
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2011
Skąd: Toruń
Model: Mondeo MK IV, mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCI 140KM, 2.0 TDCI 180KM,
Rocznik: 2007, 2015
Postów: 21
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Cytat:
Napisał MT123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej main 91: z jaką predkością jazdy te wyniki spalania?
u mnie na 70% trasa / 30% miasto wychodzi 6,3 przy prędkościach na trasie ok 120.
prędkość 120/130 jednak nie stosowałem zaleceń wyświetlanych na ekranie. Auto przy 2000 obrotów każe wrzucić wyższy bieg. Już przy prędkości 80/90 - auto wymaga 6 biegu obroty wtedy spadają poniżej 2tyś a spalanie rośnie. Chwilowe spalanie pokazuje 6,8/7 ta sama prędkość a nawet wyższa około 110/120 auto rozpędzone 5 bieg i lekko trzymany pedał gazu tak by tylko utrzymać prędkość chwilowe spalanie od 5,2 do 5,8. Każde wzniesienie auto również pokonuje z niższym spalaniem gdyż jest na obrotach i nie trzeba deptać pedału gazu zalewając go paliwem.
Co do informacji wyświetlanych na ekranie by wrzucić wyższy bieg typowy „Eco driving” a ja jestem temu przeciwny mam modeno mk4 od kilku lat zawsze trzymam go na obrotach powyżej 2tyś i z autkiem nigdy nie było problemu nie dymi zbiera się jak należy itd. W mk5 stylu jazdy nie zmienię szkoda mi auta. Znajomy ma mk4 również z silnikiem 2.0 TDCI 140KM jego zdaniem im wyższy bieg tym niższe spalanie auto aż pros się o pomoc gdy on nim jedzie – silnik klekocze wręcz się dławi a buta auta wibruje. Jego modeno 2 lata młodsze od mojego przebieg prawie traki sam a regenerował wtryski i miał problem z DPF teraz ma problem z turbo auto traci moc. A ja nadal cieszę się mocą swojego mk4 bez napraw.
Wracając do wyniku spalania 5,8 po ostatniej trasie przy podobnym stylu jazdy spadło do 5,7. Prędkości 120-140 jednak trasę którą teraz pokonywałem znam na pamięć. Wiem gdzie są ograniczenia teren zabudowany itd. Więc przed każdym ograniczeniem już z 1,5/2 km wcześniej puszczałem gaz i autko spokojnie do ograniczenia zwolniło do prędkości 70, a nie jak niektóry potrafią grzać ponad 100 do samego znaku ograniczenia a zaraz za znakiem ostre hamowanie do 50.
main91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem