View Single Post
Stary 28-05-2015, 19:22   #129
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Wrażenia, opinie, uwagi użytkowników

Dzisiaj odebrałem auto i pierwsze 500km za mną. Sam odbiór i obsługa wzorowa. Zostałem wstępnie zapoznany z funkcjami auta, zmierzony lakier czujnikiem (dostałem protokół z grubością lakieru), przed podpisaniem protokołu odbioru, już po założeniu tablic przejechałem się autem parę kilometrów. W prezencie jeszcze winko dostałem.
Teraz pierwsze wrażenia.
+ dużo cichsze niż moje MK4, np. nie słychać mijanych samochodów, jechałem max 140 km/h więc jeszcze nie wiem jak jest dalej
+ siedzenia, mimo krótszego siedziska są tak ukształtowane i sprężyste, że po 4 h w aucie nic mnie nie bolało, uwierało czy uciskało. Naprawdę są świetne a właśnie siedzeń obawiałem się najbardziej
+ bardzo komfortowe zawieszenie, pomimo 18" felg, czuć trochę mniej sportu niż w MK4 ale póki co nie tęsknię za tamtym
+ wykończenie wnętrza, użyte materiały zdecydowanie lepsze niż w poprzedniku
+ automat szybki i nie szarpie
+ nagłośnienie SONY gra całkiem nieźle (Spotify, CD)
- z ustawieniem klimatyzacji trzeba powalczyć ale nie ma jakiejś tragedii. Jednak na minus w porównaniu do MK4.
- dostałem nawigację F3 a podobno jest już F4
- podświetlenie nastrojowe: dlaczego nie da się wyłączyć podświetlenia nóg podczas jazdy?

Spalanie 7,0L, chyba nieźle jak na niedotarte auto.
SYNC2 chyba da się polubić, zobaczymy. Nawigacja doprowadziła do celu bez problemu ale to dopiero pierwsza trasa więc nie oceniam. Światła zaraz jadę sprawdzić.
To co mi bardzo odpowiada to wrażenie solidności w porównaniu np. z Mazdą6.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem