Temat: [S-MAX 2006-2015] Aktywacja Headlight cleaning
View Single Post
Stary 12-01-2018, 12:22   #1
happyboy
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2013
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 195 PS
Rocznik: 2012
Postów: 12
Domyślnie Aktywacja Headlight cleaning

Witam,
Posiadam forda SMAX z 2012 roku, Fabrycznie auto nie było wyposażone w układ mycia reflektorów. Planowałem wymianę reflektorów na oryginalne z źródłem światła Xenon, aby to miało sens zacząłem od pierwszego etapu, czyli dołożenia układu mycia reflektorów. Zakupiłem niezbędne elementy i wszystko zamontowałem tak jak to robią w fabryce (pompka wysokiego ciśnienia, przewody, dysze etc) Kolejnym etapem była aktywacja funkcji Headlight cleaning w ELMconfig'u (ustawiłem na Headlamp washer). Niestety spryskiwacze nadal nie działają. Zakupione części są oryginalne pompka jest nowa ponoć na 100% sprawna. Wiązka elektryczna jest oryginalna (wtyczka była zaślepiona w miejscu montażu pompki) bezpiecznik F24 (30A) Spryskiwacz Reflektorów jest na miejscu oraz przekaźnik R10 (również był fabrycznie zamontowany) Prośba o pomoc/podpowiedź dlaczego układ nie działa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy należy coś jeszcze zmienić w ELMconfigu? Modułu świateł jeszcze nie zakładałem wydaje mi się jednak, iż nie ma to wypływu - kolega ma podobny samochód wypuszczany na rynek skandynawski (lampy zwykłe halogen wraz ze spryskiwaczami) i wszystko działa bez problemu.
happyboy jest offline   Odpowiedź z Cytatem