Temat: [Kuga 2008-2012] Usterki w naszych autach part 2
View Single Post
Stary 02-06-2011, 16:25   #219
Kuba0124
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-06-2011
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010
Postów: 6
Exclamation Re: Usterki w naszych autach part 2

Witam
Mój pierwszy post i od razu problem - nie będę zaczynał nowego tematu bo to usterka -
przy przebiegu 8000 km wystąpiła nieszczelność pompy sprzęgła - wyciekał płyn hamulcowy (ten sam układ hydrauliczny) nie wchodziły biegi płynnie. Szarpało przy wrzucaniu pierwszego biegu. Całe szczęście nie skończył sie płyn hamulcowy przy 140 km/h na autostradzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pompę wymieniono. Poprawa na 1 godzinę. Oddałem auto do odpowietrzenia pompy sprzęgła, trochę lepiej ale nadal biegi wchodzą z lekkim oporem 1,2,3 i wsteczny. Serwis Auto Brzezińska Łódź - pokazuja mi swoja Kuge demo w której też "haczą" biegi. Mówią że tak ma być i nic nie pomogą

Po miesiącu pojawiają się silne drgania na pedale sprzęgła - kierownik serwisu Auto Brzezińska w Łodzi stwierdza że tak ma być i nie widzi żadnej usterki!!! Pokazują swoją Kuge i tam też rzeczywiście są drgania na pedale sprzęgła -z tym ze u mnie są silniejsze - mocniejsze niż np. działanie ABSu na pedale hamulca. Serwis mnie zbył jednym słowem .

Teraz doszedł nowy objaw - przy wrzucaniu 1,2 i R biegu auto MIMO wciśniętego sprzęgła rusza 1-4 cm do przodu/tyłu. Czy w Waszych autach też tak macie ?(najlepiej zaobserwować patrząc na lusterko jak auto stoi równolegle do ściany)
Dzwoniłem do Ford Polska - Pani stwierdziła że jak serwis nie widzi problemu to tak ma być bo oni i tak zapytają serwis o zdanie.

Jestem delikatnie mówiąc zdenerwowany bo prawdopodobnie jest skrzywiona tarcza sprzęgła lub niedomaga koło dwumasowe lub niedomaga pompa sprzęgła łożysko itp. a serwis udaje że tak ma być!!!
Jadę teraz na przegląd po roku i nie wiem już jak z nimi rozmawiać!

Poradźcie mi czy zakładać sprawę w sądzie czy brać rzeczoznawcę czy opinie od nich na piśmie że usterka nie występuję (mimo że występuje bo od nowości jej nie było)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kuba0124 jest offline   Odpowiedź z Cytatem