View Single Post
Stary 13-07-2021, 11:38   #47
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: USA 2019+ informacje o modyfikacjach

Dziś dołożyłem wreszcie deaktywator start stop . Leżał od roku i dziś przyszedł czas na niego. Jak się ma pomóc przy parkowaniu to wszystkie 3 kabelki można podłączyc do panelu z przyciskami . Nie trzeba nic ciągać do zasilania czujnika temperatury w kabinie. Więcej info jest na podforum mondeo.
A tak na szybko . Demontujemy dwie listwy cienkie po bokach panelu , podnosimy cały panel i mamy dostęp do wtyczek . Bez narzędzi .
Update , olsnilo mnie na kanapie, bo w aucie to chyba była pomroczność jasna.... Trochę babola zrobiłem z tym zasilaniem. Z drugiego przycisku , który jest na zdjęciu. No więc jest to kabel sygnałowy od parktronika. Więc jak naciśniemy przycisk parktronika , to tak jakby kasujemy napięcie na deaktywator . Ogólnie chyba nigdy jeszcze nie używałem wyłącznika parktronika, więc mógłbym tak zostawić.
Objawia się to tym , że wyłączenie parktronika odpala ponownie deaktywator , który aktywuje SS , no i ponowne włączenie parktornika znowu uruchamia deaktywator , który tym razem dezaktywuje SS. Wyłączenie i włączenie auta zawsze uruchomi ostatnią zapamiętaną pozycję .
Jakkolwiek będę musiał pociągnąć ten metr kabla do czujnika temp Daleko nie jest.
Updated 2. No i pociągnąłem kabel z czujnika temperatury . Z jednej strony niepotrzebnie , bo funkcjonalność ta sama.Upierdliwe jest także przeplatanie kabla, a z drugiej strony jest prawie jakby z fabryki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20210713_105733.jpg (101.4 KB, 124 wyświetleń)
__________________
SZCZECIN, miasto nad morzem

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 13-07-2021 o 20:47
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem