View Single Post
Stary 15-06-2016, 22:50   #3
sdinxty
ford::amateur
 
Imię: Mario
Zarejestrowany: 22-05-2010
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujnik deszczu i zmierzchu - sposób montażu - Instrukcja

Witam, wybaczcie odgrzewanie tematu, ale nie chciałem zakładać nowego wątku na ten sam temat.

W moim samochodzie nie było czujnika deszczu / zmierzchu, ani instalacji do niego, więc musiałem pociągnąć przewody od czujnika do czarnej 20-pinowej wtyczki modułu SJB i do masy wg instrukcji na forum. Po aktywacji czujnik zaczął działać, więc byłem przekonany, że dokupienie wyłącznika świateł z funkcją "auto" i aktywowanie także funkcji auto świateł w ELMConfig spowoduje, że i to zacznie działać. Niestety nie. Funkcja "zmierzchu" u mnie nie działa.

Nie doszukałem się nigdzie schematu tej części instalacji do Ford CD345 lub CD340, więc nie mam pewności czy to koniec przeróbek instalacji. Wiązka do przełącznika świateł (bez funkcji auto), ma tylko 4 przewody do pinu 1, 4, 5 i 6 wtyczki w przełączniku. Czy ktoś może ma informacje czy przełącznik świateł z funkcją "auto" ma inną wiązkę z dodatkowym przewodem?

Dzięki za pomoc.

----
Problem rozwiązany. Przełącznik świateł z auto także wykorzystuje tylko 4 przewody. Coś poszło nie tak z zapisaniem konfiguracji ELMConfig'iem, bo po ponownej próbie wszystko ożyło.
Wniosek: Jak coś nie działa, a powinno - sprawdzić połączenia i zaprogramować jeszcze raz.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez sdinxty ; 26-06-2016 o 12:17 Powód: Rozwiązanie problemu
sdinxty jest offline   Odpowiedź z Cytatem