Temat: [Mondeo 2007-2014] Poziom paliwa na Convers
View Single Post
Stary 03-01-2019, 13:08   #11
semint
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: Lidzbark
Model: Mondeo MkIV
Silnik: 2000
Rocznik: 2008
Postów: 22
Domyślnie Odp: Poziom paliwa na Convers

Cytat:
Napisał _harry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdarza ci się zatankować do pełna i skasować przebiegi czy zawsze kapiesz po 50 PLN do pustego baku?

Nie. Nigdy tak nie tankuję. Chodzi mi bardziej o fakt zaistnienia takiego dziwnego zjawiska. Mam drugi samochód z tym samym silnikiem (Volvo S40) i tam komputer pokazuje może nie co do kilometra, ale jest to bardzo mocno zbliżone do wskazań. Jeżeli komputer pokazuje 100 km do zatankowania to jestem pewien że tyle przejadę.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Cytat:
Napisał aprox99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, ostatnio miał mój kolega w 2,2 TDCi z 2012 roku tak że convers pokazywał co chciał, przy pełnym baku pokazywał np. 200 km zasięg, przy prawie pustym więcej paliwa. Ford w Niemczech chciał wymienić cały środek w baku a ja przeczytałem na niemieckim forum że kable we wtyczkach na baku śniedzieją i to prowadzi do fałszywych wskazań. Niestety żeby dojść do tych kabli na baku trzeba bak zdemontować. W innych autach po podniesieniu tylnej kanapy jest dojście do baku i pompy w Mondeo nie. Więc auto na podnośnik, bak wymontowany wymyty, wtyczki przeczyściliśmy i popryskali takim sprejem wszystko zmontowali i... jeździ już 4 miesiące bez problemów i 600 euro w kieszeni. Tak na przyszłość jakby ktoś coś podobnego miał
Dzięki za podpowiedź. Tak podejrzewałem, że tam może być główny problem. Twój post tylko mnie w tym utwierdza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Cytat:
Napisał scorpion_1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coraz bardziej Ford zaskakuje, zliczając ich problemy ,które nie powinny mieć miejsca - takie usterki powinien Ford poprawiać z pocałowaniem w rękę bo nie potrafią zrobić, auta mają po 20 pare lat i w nich instalacja nie gnije, co to za miedź z rozbiórek Skody samary Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wyczyścić i złożyć na wazelinie technicznej, jak będzie miał kolega zbiornik na wierzchu warto zaglądnąć na stan pływaka i całego zbiornika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
O gdyby tak było byłoby wspaniale Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "Klient nasz pan, ale pan musisz płacić"

Bump:
semint jest offline   Odpowiedź z Cytatem