View Single Post
Stary 10-05-2019, 12:18   #20
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Ford C-MAX 1.0 ecoboost 125KM - Co o nim sądzicie?

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
440l to nie jest pojemny (taki to miałem w fabii mk1, serio). To tylko 45l mniej niż twój obecny focus. A s-max ma 1030l. :-)

Moim zdaniem, c-max to tylko ma sens wtedy, gdy ludzie mają (już) problemy ze zginaniem tułowia - bo łatwiej jest wsiąść.
Uwielbiam takie manipulacje danymi. Może by tak porównać to samo? C-maxa (grand) podajesz do półki z kołem dojazdowym, a S-maxa do dachu i bez koła.
S-max do półki ma 700l w wersji 5 miejscowej, a Grand w takiej wersji ma 600l.
To samo dotyczy porównania z kombi, podawajmy wielkość bagażnika dla wersji 5 osobowej,

Poza tym sama pojemność nic nie mówi o możliwościach wykorzystania bagażnika i jego praktyczności, przy kombi to chyba tylko długość jest większa. Bo w tym okropnym C-maxie bez problemu każda walizka położona na dłuższym boku zmieści się pod półką, nie trzeba ich kłaść na płasko jedna na drugiej, co mocno ogranicza wykorzystanie bagażnika. U mnie w zwykłem, nie Grandzie, wchodzą 3 duże walizki i jeszcze jest sporo miejsca. I to w wersji z kołem, co podnosi podłogę. Myślę, że i 4 wejdą jak nie będą zbyt pękate.

Poza tym nie każdy chce kombi lub wielkiego S-maxa, a powody są różne.

A do C-maxa są jeszcze 2 mocniejsze benzyny. I nie każdy musi się ścigać.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem